Yaşlılara yönelik sivil savunma eğitimi

admin

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Edirne Merkez Huzurevi Müdürlüğü bünyesinde koruma ve bakım altında bulunan yaşlılarımıza yönelik, Edirne Huzurevi Personellerinden Psikolog Özge GÜNDÜZ’ün anlatımı ile Sivil Savunma Günü kapsamında; Sivil Savunmanın ne olduğu, Sivil Savunmanın tarihi, Sivil Savunmanın ne işe yaradığı, başlıca doğal afetlerden korunma yolları konularında eğitim gerçekleştirilmiştir.

Sivil Savunma alanında bilinçlendirilen yaşlılarımız, geçmiş yaşantılarından doğal afetlere örnekler vererek, bu doğal afetlere yönelik yapmış oldukları çalışmaları diğer akranlarına anlattılar. Günümüzde yaşanan doğal afetler ve Sivil Savunma alanında gerçekleşen yeni yaklaşımlarında konuşulduğu eğitim yaşlılarımızın sorularının cevaplanması ile son buldu.

 75 total views,  2 views today

Next Post

Ömer Ergin; “Şeker Fabrikalarının Özelleştirmesi ile mağduriyet artacak”

Meriç Ziraat Odası Başkanı Ömer Ergin, şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle önümüzdeki yıllarda ithalatın artacağını söyledi. Şeker üreticisi ülkelerin yatırımlarını arttırdığını belirten Ergin, “Özelleştirilen süt fabrikaları, yem fabrikaları, Et ve Balık Kurumu kombinalarının yerine alışveriş merkezleri yapıldı. Şeker fabrikalarının da sonu aynı olacak. Türkiye, şeker ihraç eden ülke olmaktan çıkıp şeker ithal […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp