Yatırımcıların Edirne’ye ilgisi artıyor

admin

Giresunlu Türk İş adamı Dubai, Suudi Arabistan, İspanya, Belçika ve Singapur’da liman yatırımları bulunan ve Dubai Rashid Port limanı ile ön plana çıkan Dr. Necdet Kerem, Edirne’de gerçekleştirmek istediği yatırım projesi ile ilgili temasları çerçevesinde Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt’u ziyaret etti.

Yatırımcıların Edirne’ye ilgisi artıyor

 

 

 

 

 

 

 

İnşaat, müteahhitlik projeleri, ağır iş makine ve ekipmanları, nakliyecilik, turizm, elektrik üretim tesisleri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren Sarılar Grup şirketinin kurucusu Dr. Necdet Kerem, Edirne’de gerçekleştirmek istediği yatırımlarla ilgili Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile görüşmelerde bulundu. Edirne’nin tarımsal üretim ağırlıklı bir ekonomisinin bulunması sebebiyle bu alanda yatırım yapmak istediğini belirten Kerem, Edirne’nin bu alandaki yapısıyla ilgili bilgiler edindi.

Edirne’ye gelen tüm yatırımcılara yüksek derecede önem verdiklerini dile getiren Zıpkınkurt, Sarılar Grup şirketinin kurucusu Dr. Necdet Kerem’e yatırım projesi süresince her türlü desteği büyük memnuniyetle vereceklerinin altını çizdi. Edirne’de yapılacak yatırımlarla ilin ekonomisinin daha da güçlenmesinin ve yeni istihdam alanlarının yaratılmasının en büyük arzuları olduğunu dile getiren Zıpkınkurt, bu konudaki girişimleri gerek kendi kurumları gerekse ildeki diğer ilgili kurumları da bir araya getirerek desteklediklerini ifade etti. Bu tür yatırımların olumlu sonuçlanmasının kurumların değil ilin başarısı ve kazancı olarak gördüklerini belirten Zıpkınkurt, Dr. Necdet Kerem’e yatırım bölgesi olarak Edirne’yi seçmesinden dolayı duyduğu memnuyetini ifade ederek teşekkür etti.

 

 

 

 

 116 total views,  2 views today

Next Post

Devlet Hastanesi ek binası açıldı

AK Parti Edirne Milletvekili Şemsettin Emir, Uzunköprü Devlet Hastanesinin Ek Hizmet Binasını açılışına katıldı. Sağlık alanında önemli yatırımların yapıldığı Edirne’de yatırımların hız kesmeden devam devam edeceğini belirten Emir, halka hizmeti hakka hizmet olarak gördüğünü söyledi.                 Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’inde katıldığı açılış […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp