YAVER TETİK, BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREVLENDİRİLDİ

admin

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Yaver Tetik, Belediye Başkanı Recep Gürkan tarafından Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirildi.

                5393 sayılı Belediye Kanunu kapsamında Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Yaver Tetik’e, Belediyenin Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü bağlandı.

                Belediye Başkanı Recep Gürkan, Tetik’i makamında kabul ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

                5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 49. Maddesi, nüfusu 50 bin ile 200 bin arasında olan belediyelerde Belediye Başkanı’na 2 meclis üyesini Başkan Yardımcısı olarak görevlendirme yetkisi veriyor.

                Bu kapsamda Belediye Meclis Üyelerinden Selçuk Çakır’da bir süre önce Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilmişti.

 292 total views,  2 views today

Next Post

BAŞKAN HELVACIOĞLU, EDİRNE’DE; VALİ, EMNİYET MÜDÜRÜ, AK PARTİ VE MHP İL BAŞKANLARINA NEZAKET ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu;AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç ve MHP Keşan İlçe Başkanı Hüseyin Zümbül ile 16 Nisan 2019 Salı günü, Edirne Valiliği, Edirne İl Emniyet Müdürlüğü ve AK Parti İl Başkanlığı ile MHP İl Başkanlığı’na nezaket ziyaretleri gerçekleştirdi. AK Parti’li Keşan Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte gerçekleştirilen […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp