YAZ AYININ VAZGEÇİLMEZİ: EGO SAVAŞLARI

Yazımın hemen başında sınava giren bütün öğrencileri ve onların arkasında kale gibi duran velileri tebrik ederim. Hepinizin emeğine sağlık.

Hadi bu hoca hadi şu test derken geçti gitti işte. Şimdi sırada üniversite sınavı var. Ve  o da geçip gidecek.

Sonunda kocaman bir yaz tatili geldi kapımıza.Muhtemelen gençlerin planları hazır. Tablet, bilgisayar, playstation, izlenemeyen diziler, gidilemeyen filmler , bol bol gezme vb.  Siz de bir şeyler planlamışsınızdır sevgili büyükler.Ne güzel herkesin keyfi yerinde.

Çok her şey yerli yerinde oldu.Hadi biraz ben işleri karıştırayım… Nasıl mı?

İşe gençlerin planını bozarak başlamak istiyorum.

Sizler bizlerin yarınlarınız. Genç demek gelecek demek. Sizler bizlerin ve kendinizin devamını sağlayacaksınız. Şu anda aklınız sadece sanal bir dünyaya girip orada kalmakta. Aslında hapsolduğunuzu fark etmiyorsunuz.

Sosyal medya çok büyük bir güç ve siz de bunun sonuna kadar farkındasınız. Mutsuz hayatlar bir fotoğraf karesiyle birden mutlu olabiliyor veya yenmeyen yemekler yenmiş gibi olabiliyor. Sahip olmadığınız şeylere sahipmişsiniz gibi de olabiliyor. Öyle oyunlar var ki günlerce oturduğunuz yerden kalkmıyorsunuz. Sohbet etmiyor, gülmüyor ve doğru düzgün uyumuyorsunuz. Her şey bir kenara kendinize bakmıyorsunuz. Bütün bunları fark eden aileniz de sizi eleştirince en kıymetli varlıklarınızla sonu olmayan ego savaşlarına giriyorsunuz.

Nasıl bir afiş asılı hayal etsenize:’’ YAZ AYININ VAZGEÇİLMEZİ; EGO SAVAŞLARI…’’

Her şeyi bir kenara bırakalım yok ego savaşı yok ben buyum demeyi. Yeni bir sayfa açalım gençler ne dersiniz?. Elbette devir değişti .Her şey teknoloji ile ilgili. Ben de kabul ediyorum bunu. Bununla birlikte yazında kendinizi zorlamadan kaliteli bir program hazırlayabilirsiniz. Kaliteli zaman kullanımı demek ;ZAMANI DOĞRU VE ETKİN kullanma demektir.

Lütfen vakitli kalkın özenli bir kahvaltı ile güne başlayın. Gün içinde mutlaka spor yapın , müzik  dinleyin. Bir enstrüman çalmayı deneyin,  hayal panoları oluşturun, geleceğinizi planlamaya başlayın, hedefe odaklanın. Bilgisayar veya tablet veya telefon gibi teknolojik aletleri gün içinde yarım saatten fazla kullanmayın. Bol bol arkadaşlarınızla yürüyüş yapın. Kütüphaneye gidin kendinize hiç okumadığınız tarzda kitaplar seçin. Yeni bir günlük alın ve içini anılarla doldurun.  Ailenizle sohbet edin. Onları dinleyin. Sizi ne kadar çok sevdiklerini hissedin. Siz de onlara sarılın. Kendinizigüvende   hissedin. Bir önceki senenin ünite konularını lütfen günde sadece bir saat tekrar edin. Edin ki okul açıldığında kendinizi hazır hissedin.  Doyasıya meyve ve sebze tüketin. Dondurma yemeyi ihmal etmeyin. Çıplak ayaklarla çimenlere basın doğayı kucaklayın. Gencecik yüreklerinizi evham ve endişeden uzak tutun. Hayat çok güzel ,yaşamaya değer ve  siz çok değerlisiniz.

Bencebunlarla  güzel bir üç ay planı yapılabilir. İşe yaradığınızı hissedeceğiniz ve doyasıya dileneceğiniz bir tatil geçirmenizi dilerim sevgili gençler.

Hadi şimdi de büyüklerin planını bozmaya geldi sıra: LÜTFEN ANI YAŞAYIN. AİLENİZLE ,KENDİNİZLE İLGİLENİN. Gençler için yaptığımız plana siz de elbette dâhilsiniz. Siz de her anınızı kaliteli geçirmeyi hedefleyin. İşleriniz ne kadar yoğun olursa olsun siz çok kıymetlisiniz ,özelsiniz. İyi yaşamayı hak ediyorsunuz. İyi yaşamak demek de para olursa olur demek değildir. Yaşamın her anının özel olduğunu hissedip sevdiklerimizle öğün olduğumuz süreçtir. Siz de çıkarın ayakkabıları basın toprağa ayaklarınızdan teslim edin kötü enerjileri toprağa. Güne güzel başlayın sağlıklı beslenin, sevin, şükredin.Hayat çok güzel. Her anı  yaşamaya değer.

Anlarla dolu ,huzurlu, dingin bir hafta sizin olsun…

 

 

FARKINDALIĞA GİDEN YOL…

Gülay PEKCUR KORUÇ

PROFESYONEL KOÇ

İSMOLOJİ VE NUMEROLOJİ

gulaykoruc@hotmail.com

 

 

 88 total views,  2 views today

Next Post

Bircan: 24 Haziran’da ülkemize güneş gibi doğacağız

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve adayı Erdin Bircan yoğun haftasonu programında Edirne Merkez, köyleri, Havsa merkez ve köylerinde millet ile buluşarak 24 Haziran müjdesi verdi, “24 Haziran’da ülkemize güneş gibi doğacağız. CHP iktidar, Sayın Muharrem İnce Cumhurbaşkanı olacak” dedi. CHP Edirne Milletvekili ve adayı Erdin Bircan yoğun hafta sonu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp