YAZ TATİLİ ERTELEMESİ

admin

 

Yaz ayları geldiğinde Edirne nüfusu yarı yarıya iniyor. Bir yanda okulların tatil olması diğer taraftan  bu aylarda deniz sahillerinin yolunu tutanlar nadaneyla Edirne tenha bir kent oluyor.

Yine o tatil aylarına girdik. Bu arada yapılması gereken  işlerin bazıları  da  yaz tatili sonrasına erteleniyor.Bazı kuruluşlara gittiğimizde  yetkililerinin tatilde olduğunu öğreniyoruz. Böyle hallerde o kuruluşlarla ilgili işleriniz de büyük oranda  durmuş oluyor.

Meslek odalarımızın, diğer ketle örgütlerimizin etkinlikleri yaz ayları  boyunca durma noktasına geliyor. Bazı kurum yetkilileri kuruluş yaz aylarını adeta zorunlu bir tatil gibi görüyor.

Devam eden sorunların bu aylarda beklemeye alınacağı zannediliyor. Aslında öyle değil .Hayat devam ettiğine göre  sorunları da devam ediyor demektir. bir EDSİAD üyesi ile konuşuyorum.

    Kendisine geçtiğimiz hafta yapılan Edirne’yi  ekonomik olarak  tüm boyutlarıylaTürkiye’deki konumunu tanıtan etkinliğin çok yararlı olduğunu söyledim. Kendisi de ayni görüşte.

Öyle laf olsun diye yapılan toplantılar yanında böyle bölgenin sorunlarını gündeme taşıyan panellerin çok yararlı olacağına dikkat çeken Edirne Sanayici ve İşadamları Dernek üyesi arkadaşımız.

    Buna karşın endişelerini de dile getiriyor, ve şunları söylüyor.” Bu ve benzeri toplantıların Edirne’de yapılmasının çok yararlı olduğunu kabul ediyorum. Fakat o toplantıya dernek üyelerimizden katılım çok az oluyor.

    Böyle önemli panellere üyelerimiz ve onun dışında halkımızın da  katılmasında büyük yarar var, Ne yazık ki, geniş katılımlı bir toplantı yapamıyoruz.

Böyle güzel toplantılarımız az sayıda katılım sonucu  etkisi sınırlı kalıyor. Bunu çözmemiz gerekir. Sizler de gördünüz derneğimiz ne kadar yararlı bir etkinlik düzenlemiş. Üyelerimiz böyle toplantılara tam kadro ile katılmalı. Aslına bakılırsa EDSİAD böyle halkın sorunlarını ön planda tutan faaliyetleriyle çok yararlı hizmetler yapıyor. Bunları halkımızın en geniş kesimine duyurmalıyız.

Yapılan toplantılar böyle sınırlı sayıda üyemize duyuruluyorsa  bu yapılan hizmete yazık değil mi?

    EDSİAD buna çözüm getirmeli. Sanırım önümüzdeki günlerde herkes deniz mesaisine gidecek. Bu ve benzeri konular birkaç ay ertelenecek. Aslında bu konuları sıcağı sıcağına gündeme getirip çözüm yollarını aramak gerekir.

Bunu bir türlü gerçekleştiremiyoruz” EDSİAD üyesi arkadaşımızın değerlendirmesi bu. Ben de bu görüşlere harfiyen katılıyorum. EDSİAD’ın bu güzel etkinlikleri sınırlı sayıda katılımla yapılmamalı gerekli duyuru yapılarak toplantılara  daha geniş katılım sağlanmalı.

Sadece bir kuruluşumuz için bu ihmal geçerli değil. Diğer kuruluşlarımız da kültürel ve sosyal faaliyetleri konusunda ne durumda olduklarını tartışmak basınla ilişkilerini, gündeme getirip değerlendirme gereğini duymuyorlar.

      Onların yöneticileri de yaz aylarda yaşantılarını sahillerde sürdürüyorlar. Bunun hakları olduğunu düşünelim. Bu tür sahil sefaları kurumlarımızın etkinliklerini erteletmemeli. Rutin işler devam etmeli. Ne yazık ki durum böyle olmuyor.

Yaz ayları geldiğinde birçok kurumumuzun hizmetleri de tatile çıkıyor. İşiniz düştüğünde bu zatların tatilden dönmesini beklemek zorunda kalıyorsunuz.  Ne yazık ki Edirne’miz bu tür işlerin tatile indekslendiği illerin başında geliyor. Sahillerde insanlarımızın tenleri bronzlaşırken bazı kurumlarda işler zorlaşıyor.

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLK 50’DE YOK

Bundan birkaç gün önce basına yansıyan habere göre, Türkiye’de bilmesel araştırmaları ve projeleri ile ön plana çıkan 50 Üniversitemiz açıklandı. Bunların arasında baktım Trakya Üniversitemiz yok. Bugüne dek açıklanan bu faaliyetler arasında da bölgemiz üniversitesini göremiyoruz. Nerede kaldı, Trakya Üniversitesinin Balkanların kültür merkezi olacağı T.Üniversitesinin bunda öncülük yapacağı,iddiaları.

Üniversite yetkililere zatlar ve onlara destek verenler bu durum sizleri  rahatsız etmiyor mu? Ne dersiniz……..

 182 total views,  2 views today

Next Post

BU YOL KAVŞAĞINA DİKKAT.!

Şükrü Paşa Mahallesi Turhan Dursun Caddesi, Bahaî mezarlığı bitişiğindeki  dört yol kavşağı trafik açısından büyük tehlike oluşturuyor.  Çift yönlü olan bu dört yol kavşağında araçların hızlı seyrettiğinden yakınan mahalle sakinleri, Bu yola döner kavşak veya ışıklandırma sistemi yapılması gerektiğini belirttiler. Mahalle sakinleri,  Sülolu Lalapaşa, Şükrüpaşa Anıtı ile Süloğlu Lalapaşa  istikametindeki […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp