Yazar Ali GÜLTEKİN; “Edirneliler kitabı seviyor”

admin

Uzunköprü Yeniköy Mahallesinden Sami Karaşen kitap fuarını ziyaret etti. Her zaman kitap okumaya önem verdiğini gençlere tavsiyesinin her zaman kitap okumak olduğunu belirterek,”Biz yeterince okuyamadık, kitap okumaya merakım var. Bende ne kitaplar var okumaya çok meraklıyım. Ben kitap okurken ayrım yapmam. Ne bulursa okurum, okumayan insanı sevmem. Her yaşta okumak lazım. Gençlerimize de tavsiyem şudur.” Oku, Oku . Oku” çocuk ve torunlarımız okudular. Yüksek öğrenimini tamamladılar. Birisi yurt dışında. Ben kitapevinin açıldığı gün olan Cuma günü de buradaydım. O gün çok kalabalık olduğu için gezemedim, tekrar geldim tüm kitapevlerini geziyorum.

yazar-ali-gultekin-edirneliler-kitabi-seviyor-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitap Fuarında stant açan şair yazar Ali Gültekin açıklamasında Edirne’yi çok sevdiğini fuarın açılışından bu yana birlikte olduğunu katıldığını belirtti. “Edirne halkı kitaba ilgi gösteriyor. Bu yönü ile kutluyorum. Bu bizleri mutlu ediyor. Bu kitap fuarının genişleyerek, devamından yanayız. Kitap fuarı açılışından bu yana büyük mesafe kat etti. Bu bölge için bu tür etkinliğe ihtiyaç var.

yazar-ali-gultekin-edirneliler-kitabi-seviyor

 

 

 

 

 

 

 

 

Burada açılan kitap fuarı bölgenin en büyük fuarı haline gelebilir. Bu etkinlik balkanlara da yayılabilir. Böylece uluslararası konuma dönüşebilir.

12 yaşından bu yana yazmaya başladığını belirten Gültekin, “ ben yaşamımı yazmaya adamış bir kimseyim. Bunun mücadelesini vermeye ömrümüz yettiğince devam edeceğiz. Bugüne kadar 15 kitabım var. Bunlar roman türünde eserler. Ülkemizde okuma konusunda eksiklikler görüyorum.” Dedi.

 

 

 

 261 total views,  2 views today

Next Post

Minik kitapseverler, kitap fuarında

KİTAPLARIN BÜYÜLÜ DÜNYASINDA KAYBOLDULAR Edirne Belediye Başkanlığı’nca, eğitim-öğretim faaliyetlerinde bulunan öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak, okuyucuları yazarlarla buluşturmak için düzenlenen ve 16 Ekim Pazar Günü son bulacak olan Edirne 4 Kitap Fuarı’na, minik öğrencilerin büyük ilgisi devam ediyor. Öğretmenleri eşliğinde fuara gelen öğrenciler, kitapların büyülü dünyasında adeta kayboldu, kendilerine farklı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp