Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı

admin

2015-2016 Eğitim- Öğretim Yılı Edirne Merkez Vali Fahri Yücel İlkokulu’nda  yapılan törenle başladı.  Törene Edirne Valisi Dursun Ali Şahin,  Edirne Belediye Başkanı   Recep Gürkan, Milli eğitim Müdürü  Hüseyin Özcan, Belediye Başkan Yardımcısı Çigdem Gegeoğlu, Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Maarif Müfettişleri Başkanı Ayhan Karan, Okul Müdürü Necamettin Attay, Milli eğitim Müdür yardımcıları, Daire Müdürleri, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmen öğrenci  ve veliler katıldı.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

2015-2016 eğitim ve öğretim yılının  başlaması nedeniyle   açıklama yapan Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, “ Yeni bir öğretim yılına başlarken geleceğimizin yıldızları olan öğrencilerimizle birlikte olmanın, öğretmenlerimizle ve velilerimizle birlikte bu anı paylaşmanın mutluluğu içinde olduğumu belirtmek istiyorum. İnanıyorum ki milletin kaderini omuzlarında taşıyan sevgili öğrencilerimiz, ATA’sının işaret ettiği hedeflere, bütün zorluklara aldırmadan yürüyecek ve daha güçlü bir Türkiye’nin varoluşunu gerçekleştirecektir.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Bu düşüncelerimizin umut ve temenni olmanın ötesinde bir gerçeğin ifadesi olduğunu belirtmek isterim. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün öğretmenlere olan güvenine layık olmak ve gözbebeğimiz olan yavrularımızı böyle bir geleceğe hazırlamak, en büyük görevimizdir. Bütün gayretimiz ve bütün çabamız bu yöndedir. Öğretmenler olarak bu sorumluluğu layıkıyla yerine getirebilmek için gerekli olan bütün donanımlara sahip olmanın ve çağdaş eğitim modellerinin ve anlayışlarının eğitime yansıtılmasının bir zorunluluk olduğunun bilincinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (6)

 

 

 

 

 

 

 

GELECEĞİ TASARLIYORUZ

Bizler gelecek tasarımcılarıyız. Bir toplumun kaderinde eğitimin ne denli önemli olduğunun bilincinde olarak geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi en mükemmel bir şekilde yetiştirmeye ve eğitmeye bu eğitim-öğretim yılında da devam edeceğiz.

Sizler bizim kara sevdamızsınız, yarınlarımızsınız.Tatil döneminin ardından öğretmenlerinize, okulunuza ve arkadaşlarınıza kavuşmanın sevincini yaşıyorsunuz.İnanıyorum ki bu eğitim yılında daha çok çalışacak ve daha başarılı olacaksınız.Öğretmenlerinizin ve ailelerinizin daima sizlere destek olacağını unutmayınız.Bütün çabamız;araştıran,okuyan,inceleyen,bilgiyi sorgulayan ve ona ulaşmayı bilen,çevresiyle uyumlu,dünyada gelişen olaylara duyarlı,küresel düşünüp milli hareket edebilen,erdem sahibi kişiler olarak yetişmeniz içindir.Bu nedenle mensubu olmaktan gurur duyduğumuz milletimizin kimliğini ve şahsiyetini hiçbir zaman kaybetmeyiniz. Şahsiyetini yitirmiş bir milletin, başarılı olmasının ötesinde var olması mümkün değildir. Bu kimlik kaybının yüzlerce milletin tarih sahnesinden çekilmesi ile sonuçlandığını hepimiz biliyoruz. Bizi tarih boyunca var eden bu milli şahsiyet, unutmayın ki aynı zamanda geleceğimizin de teminatıdır. “Damarlarımızdaki bu asil kandan” alacağımız gücün, başarının altın anahtarı olduğunu unutmayınız. Bu milli şahsiyetin oluşumunda eğitimciler olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek kararlılığında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sevgili velilerimizden beklentimiz de bu doğrultudadır.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

ÖĞRENCİLERİN KİŞİLİKLERİ GELİŞTİRİLMELİ

Müfredat programlarımızın öğrencilerimizi bir bilgi küpü olmanın ötesinde birey olarak yetiştirmeyi amaçladığını hepimiz biliyoruz. Onların kişiliklerini geliştirmek, böylece onların düşünen, sorgulayan ve üreten bireyler olarak geleceğe atılmalarını sağlamak eğitimin en büyük amaçlarından biri haline gelmiştir. Unutmayalım ki milli ve manevi değerlerinin farkında olmayan bireylerin kendi şahsiyetlerini kazanmaları mümkün değildir.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Çocuklarımızı hayattan koparan, onların sosyalleşmesini olumsuz etkileyen ve bağımlılık haline gelen bilgisayar oyunlarının, internet alışkanlıklarının onlara büyük zararlar verdiği inkar edilmez bir gerçektir.Veliler olarak bu durumun önüne geçmek, onları tek yönlü iletişim ortamından koparıp gerçek anlamda bir iletişim ortamına taşımak,onlarla daha fazla vakit geçirmek zorundayız. Ayrı odalarda yaşadığımız ayrı dünyaların bizleri birbirimizden nasıl kopardığının ve bizleri nasıl bir felakete sürüklediğinin farkında değil miyiz? Çocuklarımızın arkadaşları zaten var, fakat onları anne ve babadan mahrum kılacak bütün yaklaşımlar, bu gün onlara zarar vermektedir. Sevgi ve ilgiyi esirgemediğimiz çocuklarımızı, anne baba otoritesinden mahrum kılmak, bütün emeklerimizi boşa çıkaracaktır.

Eğitim camiası olarak bizler; öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve eğitime destek olan her gönüldeşimizle birlikte, büyük bir aileyiz. Hayatın en birinci işi eğitim olduğunun bilinciyle çocuklarımızı sadece akademik anlamda değil, onları her alanda özgün, etkin ve başarılı kılacak, kültürel, sanatsal, sosyal ve sportif projelerle de güçlendirmeyi hedefliyoruz.

Yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

GEÇMİŞİN BİRİKİMİ GELECEĞE TAŞINACAK

Eğitimde başarı-başarısızlık ortak sorumluluğumuzdur. Hedeflediğimiz sonuç, ancak tüm paydaşların üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesiyle gerçekleşebilir. Çok iyi biliyoruz ki; geçmişin birikimini geleceğe taşıyacak olan, geleceğin eğitimini almış bugünün gençleri olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının İlköğretim Haftasını kutluyor, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının Ülkemiz, Edirne’miz, velilerimiz, öğrencilerimiz ve tüm eğitim çalışanlarımız için sağlıklı, huzurlu ve başarılı olmasını temenni ediyor, sevgi ve saygılar sunuyorum” dedi.

DERSLİK BAŞANA 18 ÖĞRENCİ  

Edirne’de 2015-2016 eğitim-öğretim yılında okul öncesinde 2495, ilkokul 1.sınıflarına 4797, ortaokul 5.sınıflarına 3962, ortaöğretim 9.sınıflarına 4895 öğrenci kayıt edilmiş olup; 55435 öğrenci eğitim öğretime devam edecek.

Öğretim yılı itibariyle İl ve ilçelerimizde 4140 öğretmen 544 personel olmak üzere toplam 4684 öğretmenimiz görev yapacak

2015-2016 eğitim-öğretim yılında İlimiz okul sayılarımız; okul öncesi 20,  ilkokul 114, ortaokul 86, ortaöğretim 61, özel eğitim okulu 17 olmak üzere  toplam 298’dir. Bağlı kuruluşlar ile birlikte toplam 324 okul ve kurumumuz mevcuttur.

İlimizdeki 298 okulumuzda toplam 3.092 derslik bulunmakta olup; derslik başına ortalama 18 öğrenci düşmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında ilimiz okullarına 766648 adet ücretsiz ders kitabı dağıtımı yapıldı.

İlimizde 2015-2016 eğitim-öğretim yılında yeni okul olarak Keşan İlçesinde Şehit Er Akın Buluş İlkokulu eğitim öğretime açılmış olup; anaokulu, ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim olmak üzere toplam 140 okulumuzda büyük ve küçük onarım işi tamamlandı.

 

 

 137 total views,  5 views today

Next Post

İVANOV SİRK’İNE BÜYÜK İLGİ

Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde gösteriler yapan İvanov Sirki ,Edirne’de programlarınadevam ediyor.  Edirne’de gösterilerine devam eden Circus  İvanov gösterilerine özellikle gençler ve çocuklar ilgi gösteriyor.                 Edirne Belediyesi’nin kültür etkinlikleri kapsamında Margi AVM  ile  ortaklaşa 15 gün  süresince Edirne’de bulunan  İvanov Sirki Kurban Bayramı süresince […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp