YENİ İMARET BAŞKANINI KARŞILADI.

admin

Önceki gün, PTT’yi ve Edirne’ye hizmet veren tüm bankaların şubelerini tek tek ziyaret eden Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN, banka şube müdürlerinden Edirne’nin gelişmesine katkı verecek, Edirne esnafının sorunlarına çözüm olacak yeni adımlar atmalarını istedi. PTT çalışanlarına ve bankaların şubelerinde görev yapan personele başarılar dileyen Recep GÜRKAN’ın, şube gezileri esnasında hemşerileriyle sıcak sohbetler yaptığı gözlendi.

recep gürkan yeniimaret (1)

PAZARCILAR ODASI BAŞKANI VE YÖNETİMİYLE GÖRÜŞEN RECEP GÜRKAN; SORUNLARINIZI BİLİYORUZ. HALKIMIZIN DAHA İYİ HİZMET ALMASI İÇİN GEREKLİ ADIMLARI ATACAĞIZ.

recep gürkan yeniimaret (2)

Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN, Pazarcılar Odası Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri ile yapmış olduğu görüşmede esnafın yaşadığı sorunları ilk ağızdan dinledi. Halkımızın daha güzel hizmet alacağı ve esnafın daha rahat hizmet vereceği Pazar yerlerinin düzenlenmesi, hatta pazar yerlerinin kapalı mekân olarak planlaması neden yapılmasın dedi?

recep gürkan yeniimaret (3)

Halkımızla, sevgili hemşerilerimle yapmış olduğum görüşmelerden çıkan taleplerden bir tanesi de TOKİ ve Mevlana Camisi yakınlarına bir Pazar yerinin kurulmasıdır. Sizlerle birlikte iken bu talebi sizlerle de paylaşıyorum. Bu planlamayı sizlerin de şimdiden değerlendirmenizi istiyorum. Günü kurtaracak adımlar atarak bir yere varmak mümkün değildir. Sorunları, sıkıntıları yaşayan taraflarla ortak bir paydaya dayanan çözümler daha sağlıklı ve uzun ömürlü olur dedi.

recep gürkan yeniimaret (5)

Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN, Biz Edirne’yi hep birlikte yöneteceğiz dedik. Sivil Toplum kuruluşlarıyla, halkımızla, kamu kurum ve kuruluşlarının da çalışmalarını dikkate alarak hep birlikte daha güzel bir Edirne’yi hayata geçirmenin çalışmalarını yapıyoruz, her zaman yapmaya devam edeceğiz dedi.

EDİRNE BELEDİYE BAŞKAN ADAYI RECEP GÜRKAN YENİ İMARETİ SALLADI.

Cumhuriyet Halk Partisi Edirne Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Recep Gürkan,  mahalle ziyaretlerine devam ediyor. Yeni İmaret Mahallesinde halkla buluşan Gürkan, özellikle Yeni İmaret Mahallesinin en büyük sorunu olan çöplüğün kısa sürede kaldırılacağını müjdeledi.

recep gürkan yeniimaret

30 Marttan sonra ilk işimiz çöplük ihalesini yapmak olacak.. Yeni kuracağımız tesisin adı, Çöp Deponi Alanı, Katı Atık Bertaraf tesisi, Çöp Ayrıştırma Sistemi olacak. Yeni İmaret, Edirne ve Nehirlerimiz bu kirlilikten kurtulmuş olacak dedi.

recep gürkan yeniimaret (6)

Yeni İmaret Mahallesinde büyük ve coşkulu bir kalabalık tarafından davul zurna eşliğinde karşılanan Recep GÜRKAN’ın Yeni İmaret seçim gezisi Miting havasında geçti. Trafik kilitlendi. Heyecanlı bir kalabalığa seslenen Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN yapacağı projelerini Yeni İmaret sakinleri ile paylaştı. Recep GÜRKAN Mahalle sakinleri tarafından uzun uzun alkışlandı. Edirne’ye yakışan Recep Gürkan tezahüratlarıyla, Yeni İmaret Mahallesinin Başkanını bağrına bastığı görüldü.

recep gürkan yeniimaret (4)

Halkın büyük desteğini alan Recep Gürkan, yerel seçimlere günler kala ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz gün Yeni İmaret Mahallesinde, hemşerileriyle buluşan Recep Gürkan, bölgenin en büyük sorunu olan çöplüğün kendi döneminde en kısa sürede kaldırılacağını dile getirdi. Gürkan, önceki dönem çöplüğün kaldırılmasıyla ilgili çalışmaların yavaş gittiğini ifade ederek, “Bu çöplüğün kalkması için çalışmalar yapıldı. Katı atık çöp gömme tesisinin yapılması için girişimlerde bulunulsa da bununla yeterince ilgilenilmediği anlaşılmaktadır. Katı Atık Çöp imha tesisi için üç defa ihale yapıldı. Ama üçüne de katılım olmadı. Demek ki ihale şartları uygun değildi. Biz bu konuda çalışmalarımıza şimdiden başladık. İlk iş olarak Katı Atık Çöp İmha tesisini yaparak, çöplüğü buradan kaldıracağız. Edirne’mize yakışmayan bu çirkinliği ortadan kaldıracağız. Yeni İmaret Mahallesini de Edirne’mizin en güzel semtlerinden biri haline getireceğiz. Projelerimiz hazır. Mahallelinin sorunlarını yakından biliyoruz” diye konuştu. Gürkan ayrıca Yeni İmaret Mahallesinde kendisine gösterilen ilgiden dolayı mahalle sakinlerine teşekkür etti.

YENİ İMARETTEN BİR BAŞKAN GEÇTİ.

Miting havasında geçen konuşmasının devamında da, İktidar Partisinin eğitim sistemiyle ilgili attığı adımlarla eğitimde fırsat eşitliğini yok ettiğini ifade eden Recep GÜRKAN, Eğitim sisteminde yaşanan adaletsizliği çözmek için Belediye Eğitim Merkezleri kurarak, Dershanelerin kapatılmasından sonra çocuklarımızı sahipsiz bırakmayacağız dedi.

Kuracağımız Belediye Eğitim Merkezleri ile Eğitimin fırsat eşitliğinden Edirne Belediyesi sayesinde herkes yararlanacak dedi.

Edirne Belediye Başkan Adayı Recep GÜRKAN; Selimiye Camisinin siluetini bozacak adımlara kesinlikle izin vermeyeceğiz. EDMEK, Edirne Belediyesi Meslek Edindirme kursları ile insanlarımızı meslek sahibi, iş sahibi yapacağız. Edirne’nin en büyük sorunlarında bir tanesi de otopark sorunudur. Pazartesi Pazarının alt kısmına kapalı katlı bir otopark yapacağız. Otoparkın üzerinde pazartesi pazarı hizmet vermeye devam edecek. 25 Kasım Stadını betonlaşmaya teslim etmeyeceğiz. Mahallemize çok güzel bir Spor tesisi de kazandıracağız. Ayrıca Tunca boyundaki eski elektrik fabrikası yıllardır öyle duruyor değerli arkadaşlar, bu fabrikayı çok amaçlı bir kültür merkezine dönüştüreceğiz. Bu salon 500 kişilik bir salon olacak. Bu salonda konserler, tiyatrolar paneller, sempozyumlar olacak. Ama en önemlisi mutluluğa ilk adımların atıldığı bir nikâh salonu olacak. Diğer illerimizin belediyelerinin verdiği ama bizim de halkımıza vermek istediğimiz bir projemiz daha var. Kiralayacağımız otobüslerle halkımızın diğer illerimizi tanımasına vesile olacağız. Bu otobüslerin üzerine Edirne’mizin tarihi eserlerinin fotoğraflarını koyacağız. Otobüslerin üzerine şunu da yazacağız. Türkiye Cumhuriyeti Edirne Belediyesi yazacağız diyerek konuşmasını sürdürdü.

YENİ İMARET BAŞKANINI KARŞILADI.

Konuşmasının ardından Mahalle sakinleri ile bir bir tokalaştı ve sohbet etti. Esnafı da ziyaret eden Recep GÜRKAN, kahveleri gezerek sohbetlerine devam etti.

 

 97 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Üniversitesindeki Yolsuzluk Soruşturması Sonuçlandı…

*Yapılan suçlamalarda Sınavda 57 puan  alarak başarısız olan İ .K nın 66 puan almış gibi gösterilip işe alınması. * Öğrenci kayıtları sırasında her öğrenciden 60’şar lira para toplanıp bu paraların Trakya Üniversitesi Öğrenci Vakfına yatırılması, *2006-2009 yılında personele yapılacak maaş ödemeleri ve yapılacak öğrenci harçları karşılığında Bankanın Üniversite’ye ödemesi gereken […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp