Yeni Mahsul Buğday Borsada …

admin

2014–2015 hasat sezonunun ilk ürünü olan yeni mahsul buğday satışa arz edilmek üzere Edirne Ticaret Borsası’na (ETB) getirildi.

ticaret borsası yeni mahsul - edirne (1)

Merkez ilçeye bağlı Küçükdöllük Köyü’nden Ahmet Yürük’e ait Aldane cinsi yeni mahsul buğday, Edirne Ticaret Borsası üyesi Engin Zahirecilik İth. İhr. San. ve Tic. Ltd. Şti. yetkilisi Zafer Bahşi tarafından 1,20 /Kg fiyat üzerinden satın alındı.

Zafer Bahşi, buğdayı getiren üreticimiz Ahmet Yürük’ü kutlayarak, şahsında tüm üreticilere bereketli bir yıl diledi.

ticaret borsası yeni mahsul - edirne

Üretici Ahmet Yürük, yeni hasat sezonunun başlaması nedeniyle heyecan ve mutluluk içerisinde olduğunu belirterek; “Bölgeye düşen yağışların fazla olması son zamanlarda bizleri endişelendirmişti. Toprak analizlerini yaptırmakla başlayan süreci, uygun zaman ve miktarda yapılan gübreleme, kök boğazı ve pas hastalıkları mücadelesiyle tamamladık. Analiz sonuçları da yaptığımız faaliyetlerde başarılı olduğumuzu gösteriyor. Hasatta elde ettiğimiz dekardan beşyüz kilogramın üzerinde verim de ziyadesiyle memnun edici. Tüm üreticilere bereketli ve bol kazançlı bir yıl diliyorum.” dedi.

özay-öztürk

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk yaptığı  açıklamada;  “Yeni hasat sezonunun tüm Üyelerimize ve Üreticilerimize hayırlı olmasını diliyoruz.” Dedi.

Edirne Ticaret Borsası Başkanlığı

 

 108 total views,  2 views today

Next Post

Köy yollarına Bakan YOK..!

Köy yollarına Bakan YOK..! Pazardere köyü ile Lalacık arasında ki 4 km lik yol neredeyse haritadan silinecek.. Edirne ili İpsala İlçesine bağlı Pazardere köyü  yolu kullanılamaz hale geldi. Keşan’ın Lalacık Köyü ile Pazardere köyü arasında ki 7 km lik yol köylülerin tüm çabalarına rağmen, 20 yıldan bu yana asfaltlanamadı. Özellikle  […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp