Yeni öğretim yılının ders zili çaldı

admin

2017 – 2018 Eğitim – Öğretim yılı etkinlikleri kapsamında düzenlenen tören ilk olarak Atatürk anıtı önünde İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt’ın Anıta çelenk sunması ile başladı. Çelenk sunulmasının ardından saat: 10.30’da Plevne İlköğretim okulunda devam eden etkinliklere, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Emniyet Müdürü Ali Kemal Kurt, İl Jandarma Konutanı Jandarma Alb. Alpaslan Doğan, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenci ve veliler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Törene katılan Edirne Valisi Günay Özdemir, Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt ile birlikte  tören öncesinde öğrencilerin bulunduğu yere gidip, onlarla birlikte basına poz verdi. Ellerinde Türk bayrağı sallayan öğrenciler Vali Günay  Özdemir’e  büyük bir sevgi gösterisinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Öğrenciler adına okul öğrencisi 4-A öğrencisi Beste Baras konuşma yaptı.  Daha sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yapmak için kürsüye gelen İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt konuşmasında, “Bugün, ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilimizde de 2017-2018 eğitim öğretim yılına başlamanın sevinç ve heyecanını yaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Eğitim; insan olmanın, insan gibi yaşamanın öncüsüdür. Kendimize, ailemize, çevremize, milletimize ve insanlığa faydalı olmak, öğrenmekle yani eğitimle başlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin” hoşgörü ve adalet anlayışıyla, barış ve huzur içinde yaşama kültürüyle yetiştirilme görevini eğitim üstlenir. Bireyler, aldıkları eğitimle doğrunun yanlışın, iyinin kötünün ayrımını yapabilirler. Bu sayede iyi insan ve iyi bir vatandaş olarak ülkemize ve insanlığa katkı sunabilirler.

Eğitimdeki amacımız, sadece teorik bilgiler yüklenmiş bireyler değildir. En başında, içinde yetiştiği kültürü bilen, sahiplenen ve bunu gelecek nesillere aktarabilen insanlar yetiştirmektir. Adalet, hoşgörü, yardımseverlik, alçak gönüllülük, çalışkanlık, sabır gibi değerleri özümsemiş kişileri toplumumuza kazandırmak birincil görevimizdir. Bilgiyle donatılmış olmalarının yanı sıra insan haklarına ve demokrasiye saygılı, ahlakî değerlere sahip bireyleri yetiştirmek amacıyla oluşturulan yeni müfredatımız, tüm eğitim camiamıza yeni bir soluk getirecektir.

Sevgili öğrenciler; sizler geleceğimizin yetişkinlerisiniz. Bu nedenle kendinizi her yönden iyi yetiştirmelisiniz. Ülkesini ve milletini seven, eleştirel düşünme becerisine sahip, farklılıklara saygı duyabilen, erdemli ve çalışkan insanlar olmak hedefiniz olmalıdır. Bu konuda bizler sizlere tüm imkânları sunmaya hazırız. Sizlerden beklentimiz bu olanakları doğru ve faydalı şekilde değerlendirmenizdir.

Değerli velilerimiz; başarının en önemli unsurlarından biri sizlersiniz. Bundan ötürü evlatlarınızı geleceğe hazırlarken okulla işbirliği ve iletişim halinde olmalısınız. Çocuklarınızla ne kadar çok ilgilenirseniz onların başarıya ulaşmaları o denli kolay olacaktır. Bunun yanı sıra çocuklarınızla empati kurmak, onların kendilerini ifade etmelerine imkan sağlayan ortamlar sunmak, sorumluluk sahibi bireyler olmalarını sağlamak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gelişimlerine olumlu yansıyacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

Gönül verdikleri eğitim işini fedakârlıkla sürdüren siz saygıdeğer öğretmenlerimiz; bugünlerin ve yarınların mimarı sizlersiniz. Sizlere, çağdaş ve demokratik bir toplum oluşturmak adına üstlendiğiniz görevde başarılar diliyorum.

Yeni eğitim-öğretim yılının hepimize hayırlı olmasını diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

   Daha sonra konuşma yapan Edirne Valisi Günay Özdemir konuşmasında, “Bakıyorum bugün öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz çok heyecanlı. Bu mutluluklarını il valisi olarak paylaşmak istiyorum. Bütün okullarımızda Eğitim,Öğretimin huzurlu bir şekilde geçmesi için her türlü altyapıyı, her türlü çalışmaları yaptık. Özellikle İçişleri bakanlığımızın bu konuda ki çalışmaları okullarımızın bu konudaki çalışmaları, okullarımızın güvenlikleri, okullarımızdaki öğrencilerimizin iyi güzel alışkanlıkları edinmeleri ve kötü alışkanlıklardan sakındırılmaları için öğrenci velilerimizle ve özellikle de muhtarlarımız, okul aile birliklerimiz, okul müdürlüklerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızla iki toplantı yaptık. Bu iki toplantı sonucunda okullarımızdaki problemleri tespit ettik. ve bu problemler göre de tedbirlerimizi aldık. Şu anda da okullarımızda herhangi  bir sıkıntı ile karşı karşıya değiliz. İnşallah bundan sonra çok daha iyi olacağını düşünüyorum. Özellikle Edirne’de velilerimiz gerçekten Eğitim ve Öğretime çok duyarlılar. Çocuklarına ve gelecek nesle o kadar itibarla yaklaşıyorlar ki, herhangi bir şekilde önemsiz bir durumla karşılaşmamaları için her türlü gayreti gösteriyor ve çocuklarını okullarımızda sıkı takip ediyorlar.   Bundan dolayı da velilerimize teşekkür ediyorum. Çünkü bir okulun yaşaması öncelikle öğretmen, veli, öğrenci ilişkilerinin çok iyi olmasıyla gerçekleşecektir. Eğitim – Öğretim sonucunda şunu görüyoruz, Sadece akademik başarıyla değil, sosyal ve kültürel ve sportif anlamda da biz Edirne olarak Türkiye2de önemli bir yere sahibiz. Bunda da yine velilerimizin, öğretmenlerimizin ve Edirne’deki gençlerimizin kabiliyeti büyük etken olmaktadır.

Ben gençlerimize ve çocuklarımıza özellikle okullarını, öğretmenlerini, arkadaşlarını, insanlığı, hayvanları ve çevrelerini sevmelerini istiyorum. Çünkü eğer bir şeyi sever ona sevgi duyarsanız, sizin aşamayacağını hiçbir problem olmaz. İnşallah bu heyecanınız hayatınız boyunca devam eder. Benim sizden özellik istirhamım şu, Çünkü Edirne vatanını seven, milletini seven, değerlerine bağlı, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e bağlı insanlar ve çocuklarımızın da ben vatanını seveceğini, devletini seveceğini, milletini seveceğini ve Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’e bağlı olarak, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’i koruyacaklarına inancım tamdır. Bundan dolayı da ben hepinize çok teşekkür ediyorum. Eğitim- Öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmaların ardından okulun 1.sınıf öğrencilerine ilk ders Vali Günay Özdemir tarafından verildi. Vali Özdemir 1.sınıf öğrencilerini sınıflarında ziyaret ederek, öğrencilere kitap hediye etti ve basın mensuplarına hatıra pozu verdi

 

 251 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nden 10 bin adet “Nutuk”

Edirne Belediye Başkanlığı; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle Saraçlar Caddesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme almış olduğu “ Nutuk” adlı eserin dağıtımını gerçekleştirdi. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan; 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlaması nedeniyle; Saraçlar Caddesi’nde Mustafa Kemal Atatürk’ün kaleme almış olduğu “Nutuk” adlı eseri Edirne Halkı’na dağıttı. Tüm öğrencilerin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp