Yeni Vali Dursun Ali Şahin Törenle Göreve Başladı

admin

Edirne valisi Hasan Duruen’in 23 Mayısta bakanlık kararnamesi ile merkeze alınmasından sonra yerine atanan Merkez Valisi Dursun Ali Şahin dün saat 14.00’te Edirne’ye gelerek görevine başladı. Şahin Edirnelilere her zaman kapısının açık olduğunu,Edirne’ye hizmet etmenin mutluluğu içinde olduğunu söyledi.

edirne valisi dursun ali şahin (1)


edirne valisi dursun ali şahin (2)

Saat14.30’da Edirne Valiliği önüne gelen Şahin’i Belediye Başkan Yardımcılıları Dr Ertuğrul Tanrıkulu Çiğdem Gegeoğlu,Selçuk Çakır Belediye Başkan Vekili Mehmet Özçuhacı,Belediye ve İl Genel meclis üyeleri ,kurum ve kuruluş, siyasi parti temsilcileri, daire müdürleri ve bürokratlar törenle karşıladı.

edirne valisi dursun ali şahin (83)

Şahin’in daha önce Vali olarak görev yaptığı Giresunluların Dursun Ali Şahin hakkında duygularını aktarmaları ve Valinin öz geçmişinin okunmasından sonra kürsüye gelen Edirne’nin yeni Valisi Dursun Ali Şahin törene katılanlara hoş geldiniz dedi. Şahin daha sonra sözlerini şöyle sürdürdü; “ Şu anda Edirne valiliği görevini devraldım.

edirne valisi dursun ali şahin (22)

Yalova ve Giresun valiliği ardından benim için çok önemli bir yer olarak, Edirne’ye sultanlar şehrine atanmanın mutluluğunu yaşıyorum. Hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum ve hoş geldiniz diyorum. Saygıdeğer hemşerilerim, hayat su gibi akıp gidiyor. Yıllar devriliyor aylar yıllar birbirini takip ediyor. Bugün kutsal bir günde göreve başlamış bulunuyorum. Böyle günler az bulunur diyorum ve diyorum ki,ben buraya tüm Edirnelileri kucaklamak için geldim.

edirne valisi dursun ali şahin (73)

KAPIM HERKESE AÇIK OLACAK

Onları sevmek ve sevilmek için geldim. Onların işlerini kolaylaştırmak için geldim diyorum. Kapımın her zaman herkese açık olduğunu belirtiyorum. Bizim kapımız sabah rüzgarları ile açılan bir kapı olmayacak.

edirne valisi dursun ali şahin (24)

Her zaman açık bulunan bir kapı olacak. Devletimizi yüceltmek için ben buradayım. Bizim masamız çözüm masası olacak. Heyecanla görev yapacak ve heyecanla işlerinizi takip edeceğiz. Edirne’ye faydalı olmak için çalışacağız .Atamızın dediği gibi “Millete efendilik yoktur hizmete efendilik vardır”. Bu hizmeti ben valiniz olarak yalnız yürütecek değilim, bütün birim amirleri ile sizlere hizmet için buradayız.

edirne valisi dursun ali şahin (35)

Bizim düşüncemiz gül olacaktır, bizim dikenle alakamız yoktur. Bu makamlar kısmet işidir. İnsanlar çeşitli göreve gelir. Benim de nasibim Edirne deymiş ben de Edirne’ye güzel hizmet yaparak bu makamı sonlandırmak istiyorum. Bu makamda en güzel hizmeti vereceğim. Edirne medeniyetlerin gözbebeğidir. Edirne İstanbul’un babası Bursa’nın oğludur Edirne. Bu şehrin kalbi Edirne Selimiye’de atıyor.Bu güzel kente hizmet etmek ne güzel.

edirne valisi dursun ali şahin (80)

Süheyl Ünver, “her şey biter Edirne bitmez” demiş. Ben de bu duygu ve düşüncelerle, bu güzel şehre ilçeleri ve köyleri ile birlikte burada hizmet vermenin onurunu yaşayacağım. Buraya kadar yurdun çeşitli bölgelerinden gelen ve Edirne’den bizleri onurlandıran herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Şahin konuşmanın ardından makamına geçerek görevine başladı.

 

 

 5 total views,  2 views today

Next Post

Edirne'de Silahlı Çatışma

*Kalbinden Yaralanan Polis Memuru yaşamını yitirdi. Edirne’de iki grup arasında çıkan kavgaya müdahale etmek isteyen polis memuru kurşunlara hedef oldu. Kalbinden ağır yaralandı. Yaralı polis hastaneye kaldırılıp ameliyata alındı. Polis memuru Hüseyin İmrağ hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı ve yaşamını yitirdi. Olayı görüntülemek isteyen ETV Kameramanı Resul Oruçoğlu saldırıya uğradı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp