YENİŞEHİRLİOĞLU, “gençlerimiz çok kitap okumak zorunda”

admin

            Edirne Kitap Fuarı’na katılan yazar Bahadır Yenişehirlioğlu okuyucularla yaptığı söyleşide, Edebiyat bugün çok önemli olduğunu belirterek, “ dün de çok önemliydi. Gelecekte de edebiyat önemli olacak. Zira edebiyatın içinde roman kültürel hayatının net bir şekilde konulması ve altının net bir şekilde çizilmesi açısından  en önemli argümandır.

O nedenle edebiyatla bir toplumu yeniden var edebilirsin. Diğer taraftan edebiyatla bir toplumu bozabilirsiniz.

            Edebiyatın, romanın böyle bir gücü bulunmaktadır.  Bu kapsamda ben kitap fuarlarını çok önemsiyorum. İnsanların bire bir temas etmeleri, yazarlarla görüşme, yazarların okuyucuları ile buluşması çok önemli. bu sıcak teması yazarlar olarak gerçekleştirmemiz. Edebiyatın bir tık daha ileriye gitmesini sağlıyor.

Okuma merakı olan insanlarımız giderek kitapçılardan ihtiyaçlarını sağlayabilirler.

Yalnız fuarların ayrı bir önemi var, buralarda karşılıklı konuşuyor sorunlarını dile getiriyorsunuz, o nedenle buradaki gibi kitap fuarlarının çok önemli olduğu kanısındayım, “dedi.

yenisehirlioglu-genclerimiz-cok-kitap-okumak-zorunda-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FUARA ÜÇÜNCÜ KEZ KATILIYORUM

Edirne’de yapılan kitap fuarına üçüncü kez katıldığını belirten yazar  Bahadır Yenişehirlioğlu,” Edirne belediyesinin bu yöndeki gayretli çalışmasını çok olumlu buluyorum.

Belediye başkanının yaptığı çalışmaları yakından izliyorum. Bir de Edirne’deki şu kitap fuar alanına dikkat çekmek isterim. Benim Türkiye’de gitmediğim fuar alanı kalmamıştır, hemen hemen hepsine katılırım, buradaki tarihi doku  bu camia insanı çok etkiliyor.

Yani kadim bir tarihin içinde,kadim bir edebiyatın temsilcisi olarak, fuara katılıyorsunuz bunu çok önemli buluyorum.

Edirne tarihi doku ve kültürel etkinlikleri açısından sosyal hizmetleri açısından takdir kazanan bir yerdir.

Benim buraya katılıyor olmam zevk aldığım bir şey.

Pek çok yerde bu tür etkinlikler olsa da benim tercihim Edirne Kitap Fuarı olur.

Kitap fuarları sürekli yapılırsa, bu gelenekselleşiyor, daha kadim bir hal alıyor.

O nedenle Edirne Kitap Fuarı’nın her geçen sene daha zenginleştiğini kapsamının daha da geliştiğini umuyorum, bundan sonraki yıllarda daha da ileriye gidecektir. En önemlisi Bu etkinliğin sağlanmasında Edirne Belediyesi’nin gayreti ve samimiyeti, özverisi olmuştur.

Belediye Başkanı Recep Gürkan ve çalışanları çok zarif kimseler. Bu belediye başkanının eğitimci ve zarif olmasından kaynaklandığını sanıyorum.

Edirne’de kültüre çok değer veriyorlar, bugüne kadar yaptığı çalışmalar bunu gösteriyor.

GENÇLERİMİZ ÇOK OKUMALI

Edirneli olmak çok güzel” diyen  Akar, gençlerin kitaba ilgisi konusunda yaptığı açıklamada gençlerin çok okuması gerektiğini vurgulayarak; “Okumayı çok önemsiyorum. Okumayı  hayatına geçirmeyen bir neslin, kendi geleceğini kurgulaması ve var etmesi mümkün değildir.

yenisehirlioglu-genclerimiz-cok-kitap-okumak-zorunda-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okumak insanı fanatizmden kurtarır. Kitaplar ilgilenmek insanın düşünce yapısını geliştirir, daha muhabbetli, daha merhametli insan olmamızı sağlar.

Kitap sayesinde insanlar yara sarıcı olur. Yaraların iyice açıldığı günümüzde yara sarıcı olmak, merhamet açısından insanlara bakmak, kültür kodlarımızı yeniden keşfetmek açısından kitabın önemi büyüktür.

Gençlerin kitaba olan ilgilerini bu fuarlar bu gayretli çalışmalar , yazarların bu çabaları okumayı artırmaya yöneliktir.

Neslimizin çok okuması gerekir. ne kadar çok okursak, geleceğimizi onun üzerine daha güçlü inşa edebiliriz. Gençlik bizim geleceğimizse  onların kültürel kodlarını güçlendirmek aslında bizim görevimizdir.

O Nedenle gençlerin çok okumalarını arzu ediyoruz” dedi

 

 

 

 105 total views,  2 views today

Next Post

Rektör TABAKOĞLU ÖSYM İl Koordinatörlüğü'nü ziyaret etti

            Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, 16 Ekim 2016 tarihinde ÖSYM İl Koordinatörlüğü sorumluluğunda gerçekleştirilen 2016 KPSS Ön Lisans Sınavı sonrasında Ayşekadın Yerleşkesi’nde incelemelerde bulundu. Rektör ÖSYM İl Koordinatörlüğünü ziyaret ederek ÖSYM İl Koordinatörü ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mümin Şahin ve Koordinatör […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp