Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti

admin

Merkezi İstanbul’da bulunan Türkiye Yerel Basın Birliği Başkanı Nezir Karayün, Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir ve beraberindeki heyet Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti.

Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti (4)

 

 

 

 

 

 

 

Ziyaret sırasında Yerel Basın Birliği üyeleriyle sohbet eden Vali Dursun Ali Şahin, Edirne’nin gezilip görülecek şehirlerarasında bulunduğunu bu ziyaretlerini iyi değerlendirmelerini istedi. Vali Şahin, “Edirne bir günde görülecek bir şehir değil, Türkiye’nin batıya açılan yüzü ve Balkanların merkezi konumundadır. Edirne 1361 yılında fethedildikten sonra her zaman önemini korumuş ve Bursa’dan sonra Osmanlı İmparatorluğuna 92 yıl başkentlik yapmıştır ve bende bu güzel şehrin 201. Valisi olarak görev yapmaktayım” dedi.

Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti (1)

 

 

 

 

 

 

 

Konuşmasında yerel basının önemine de değinen Vali Dursun Ali Şahin, “Yerel basın ülke demokrasisi için çok önemli. Sizlerin de böyle örgütlenmesi bizleri mutlu etti. Yerel yönetimler yaptıkları yatırımlarını, etkinliklerini ve seslerini yerel basınla duyurabilmektedir bu yüzden biz her zaman yerel basının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yerel Basın Birliği Başkanı Nezir Karayün, Yerel Basın Birliği olarak Osmanlı’nın Başkentliğini yapmış olan Edirne’de olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Yerel Basının bulundukları yerler için olmazsa olmaz kurumlar olduğunu, belirterek üyelerimizi Edirne’ye getirdik.”dedi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu ile  birlikte Vali Şahin’i ziyaret eden Yerel Basın Birliği üyesi  50 kişi Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezme ve görüntüleme fırsatı buldu.

Yerel Basın Birliği Vali Şahin’i ziyaret etti (3)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Halk hükümetin kurulmasını bekliyor

Yoğun ve tartışmalı geçen bir seçim dönemi ardından 7 Haziranda Milletvekili seçimi kazasız belasız tamamlandı. Halk sandığa giderek iradesini ortaya koydu. Seçim öncesinde iktidar partisi, seçimden sonra iktidarın devamını sağlayacak milletvekiline rahatlıkla ulaşacağı beklentisi içindeydi. Seçim meydanlarındaki görüntüler ve medyada yapılan yayınlar bunu gösteriyordu. Bugünkü parlamento aritmetiği AKP’yi iktidara taşımaya […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp