Yerel Kalkınmanın Anahtarı: Yöresel Ürünler” Paneli

admin

“Yerel Kalkınmanın Anahtarı: Yöresel Ürünler” paneli Edirne Ticaret Borsası toplantı salonunda gerçekleştirildi.

etso (2)

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı temsilen Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ile Meclis Başkanı Mehmet Eren’in katıldığı,  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) öncülüğünde düzenlenen “Yörex-Yöresel Ürünler Fuarı” Trakya bölgesi tanıtım toplantısına; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinde bulunan oda/borsaların başkanları, genel sekreterleri ve Trakya Kalkınma Ajansı temsilcileri katıldı.

etso

Panel’de, açılış konuşmalarının ardından;  Türk Patent Enstitüsü Marka Uzman Yardımcısı Ebru Bilgin Solmaz  “Yöresel Ürünleri Koruma Sistemi: Coğrafi İşaretler”, TOBB Türkiye Patent ve Marka Vekilleri Meclisi Başkan Yardımcısı Belgin Sağdıç tarafından “Türkiye’de Coğrafi İşaret Uygulamaları” ve Antalya Ticaret Borsası Coğrafi İşaretler Uzmanı Dr. Rana Demirer tarafından da “Kalkınma Politikalarının Önemli Anahtarlarından Yöresel Ürünlerin Ekonomik Değeri” konulu sunumlar gerçekleştirildi.

etso (1)

 11 total views,  2 views today

Next Post

Vali Şahin, Keşan’da İl Genel Meclis Toplantısı'na Katıldı

1 Eylül 2014 Pazartesi günü Keşan’da toplanan Edirne İl Genel Meclisi Toplantısı’nın 2 Eylül’deki toplantısına Edirne Valisi Dursun Ali Şahin ile Keşan Kaymakamı Bekir Dınkırcı ve Keşan Belediye Başkanı Mehmet Özcan’da katıldılar. Saat 13.45 sıralarında Keşan Belediyesi’ne gelen Şahin burada Edirne İl Genel Meclis Başkanı Abdülaziz Çıkıkçı ve İl Genel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp