Yerli karpuz pazarda

admin

Yerli karpuz pazarda (1)

 

 

 

 

 

Halkımızın dört gözle beklediği köylerde üretilen yerli karpuz pazaryerlerinde yerlerinde satışa sunuldu. Uzunköprü İlçesi Sığırcılı köyünden karpuz üreticisi Sinan Öner,  eskiden kara duman, karagülle denilen karpuzdan 8 dönüm ektiğini belirterek; “ bu arada 15 dönüm kavunum var.  Fiyatlardan memnunuz müşterilerimizden de memnunuz. Gelecek yılda yine böyle verim olsun biz de mutlu olalım.

Yerli karpuz pazarda (2)

 

 

 

 

 

Biz ürünlerimizi nisan ayının 16 sında örtü altı tünel sera yaptık.  Temmuz ayının yedisinden bu yana satışa başladık. Bu karpuz türleri atamızdan kalmış onu ektik. Siyah karpuzun tadı başka oluyor. Karpuz ve kavunlarımız boylarına göre fiyatlandırıyoruz. Köyümüzde üç beş yüz dönüm kavun karpuz alanı var. Biz bağlı bulunduğumuz Uzunköprü’ye malımızı satmak için gitmiyoruz, doğrudan Edirne’ye geliyoruz.  25 yıldan bu yana Edirne Bostanpazarı’nda kavun- karpuz satıyorum.  Mahalle aralarında da ürünlerimizi pazarlıyoruz.

 

 71 total views,  2 views today

Next Post

SOYDAN, Subaşı kazazede ziyareti siyasi değil”

                Parti İl Başkanı adına açıklama yapan AK Parti  Edirne Medya Tanıtım  Başkanı Ali Soydan, parti il merkezinde yaptığı basın toplantısında, “5 Temmuz 2016 günü Meriç ilçesi Subaşı Beldesi’nde bir trafik kazası meydana gelmiştir. Sevindirici olan bu kazada can kaybı olmamasıdır. Adı üzerinde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp