Yerli karpuz üreticilerine destek çığ gibi büyüyor

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eren yerli karpuz üreticilerimizi tüm demokratik kitle örgütleri gibi biz de destekliyoruz. biz her zaman yerli üreticilerimizin güçlenmesinden yanayız”

Edirne Belediyesi tarafından yerli karpuz üreticilerini destek amacıyla başlatılan” bir Karpuz da sen al kampanyasına destek her geçen gün artıyor. Edirne Belediyesinin kampanyayı başlatmasından sonra Ziraat Odaları, Edirne Milletvekilleri, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliğince desteklenen kampanyaya bir destek de Edirne tava çiğerini destekleme derneği yöneticilerinden geldi. Dernek Başkanı Bahri Dinar kampanya süresince müşterilerine tava ciğeri yanında ücretsiz olarak karpuz ikram edeceklerini açıkladı.

MEHMET EREN

 

 

 

 

 

 

 

 

EREN ; “ BİZ HER ZAMAN ÜRETİCİLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Gazetemize özel açıklama yapan ETSO Meclis Başkanı Mehmet Eren, ETSO’nun her zaman  yerli sermayenin ve üreticinin yanında olduğunu belirterek; “ Tabii ki bizler de Edirne’nin en etkin ve büyük sivil toplum örgütü olarak, Belediyemizin, Ziraat Odamız ile diğer sivil toplum kuruluşlarımızın aldıkları kararla  yerli karpuz üreticilerimiz, bu yılın şartları nedeniyle sıkıntılı bir dönem yaşamaktadır. Bu nedenle sattığı ürünün gerçek değerini alamıyor. Bizler de hem Edirne’de yaşayan bir vatandaş olarak hem de Edirne’deki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri olarak, yerli üreticilerimizin bu sıkıntılı zamanında yer alıp onlara bu aşamada ne gibi destek verebiliriz, kendilerine bu zor günlerinde ne gibi faydamız olabiliriz.

ÜRETİCİLERİMİZİN ÜRÜNLERİNİ ALMAK HEPİMİZİN ORTAK GÖREVİ OLMALI

Biz her zaman yerli üreticilerimizin destekçisi ve yanlarındayız. Karpuz üreticilerimize hem Edirneli vatandaşlar olarak sahip çıkmalı. Edirne’de ticaret yapan esnaf arkadaşlarımızın da üreticilerimizin ürününe sahip çıkarak üreticilerimizin ürettiği karpuzlarını alarak hiç olmazsa tarlasından masrafını çıkarmasına katkı yapacağına inanıyorum. Esnaflarımız yerli ürüne ağırlık verip gelen müşterilerine sunarak, üreticilerimizin dertlerine bir anlamda derman olmaları en büyük temennimiz. Ben bu konuda Edirne halkı ve Edirne esnafının Edirne’de ticaret yapan herkesi n bu dayanışma konusunda duyarlı olacağına eminim. Edirne’li kendi üreticisine sahip çıkacaktır. Tüm kamuoyu bu kampanyaya destek verecektir. İnşallah bölgemizde başlatılan bu kampanya ülkemize de örnek oluşturur. Yapılan bu dayanışmanın hem Edirne’deki sivil toplum örgütlerini bir araya getirmesinden hem de üreticisine sahip çıkarak vatandaşla olan bağlılığını arttırmasından dolayı bu girişime çok olumlu bakıyorum.

Dilerim bu kampanya dalga dalga yayılır ilçelere kadar uzanır halkımız kendi üreticisinin ürününü değerlendirme konusunda ellerinden gelen desteği sağlar. Biz de ETSO olarak bize bağlı üyelerimize bu yönde gerekli duyuruları da yaptık ve yapmayı sürdürüyoruz. İnşallah kısa zamanda üreticilerimizin sıkıntısına bir nebze de olsa çare oluruz” diyen Eren, bu kampanyanın, karpuz üreticilerinin desteklenmesiyle başladığını bu desteklemenin bölgemizde yetişen diğer ürünlere de yaygınlaşarak devam edecek. Bölge halkının yerli ürüne talebi armış olacaktır. Böylece Edirne halkı yerli ürün konusunda bilgi ve birikim sahibi olacaktır. Bölge üreticilerinin yararını dikkate alarak diğer bölgelere örnek teşkil edecektir. Bu sadece başlangıçtır bu desteğin dalga dalga yayılacağı inancını taşıyor ve destekliyorum” dedi.

 

 

 

 130 total views,  5 views today

Next Post

Yaşagör; “mahallemiz en gelişen mahalle olacak”

Edirne merkez Barutluk Mahallesi Muhtarı Zeki Yaşagör,  mahallesinin gelişmeye açık bir mahalle olduğunu, önümüzdeki yıllarda mahalle nüfusunun hızla artacağını söyledi; Yaşagör,  “ Barutluk mahallesi gelişime en açık, gelecekte nüfus patlaması olabilecek bir mahalledir. Bilindiği gibi, Bel-Koop TOKİ arası, Kıyık Caddesi çıkışı, yeni imar alanı oldu. Bu çok büyük bir proje, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp