YETİMOĞULLARI; “gençlerimiz ata’mızın mirasına sahip çıkmalı”

admin

Edirne Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Levent Yetimoğulları derneğin etkinlikleri konusunda yaptığı açıklamada, Ülkede gelişen sosyal ve siyasi sorunları gündeme taşınması  konusunda ilk görevin kendilerine düştüğünü belirterek; “ Ülkemizin içinde bulunduğu durum ortada .  Bu iktidarın 14 yıldan bu yana yaptıkları ve yapmak istedikleri ortada.

YETİMOĞULLARI; “gençlerimiz ata’mızın mirasına sahip çıkmalı”      (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkemizde dayatılan ve getirilmek istenen bir başkanlık sistemi var. Başkanlık sistemi  ile yürütme yargı ve yasamanın tek kişiye bağlanan bir yönetim şeklidir.

Bugün için ayrı gibi görünen bu güçler tamamen tek kişinin denetiminde, yanı  başkanın gözetim ve  denetiminde olacak.

Başkanını altındaki yöneticiler ve yürütme, yargı da kendi denetiminde ve güdümünde olduğu  başkanlık sistemi  ülkemizin geleceği açısından sakıncalı bir yönetim şekli olduğunu düşünüyorum.

Biz bu konularda gerekli itirazları ve basın açıklamalarını yapıyor ve kamuoyunu duyuruyoruz.

ADD olarak en büyük amacımız gençlerimizin derneğimize katılmasıdır. Bilindiği gibi Atatürk bu ülkeyi gençlerimize emanet etmiştir.

GENÇLER ÜLKE SORUNLARINI SAHİPLENMELİ

Maalesef yeni yetişen gençlerimiz ülke sorunlarından çok uzaktalar. Yeterli ilgiyi göstermiyor.

Bizleri en büyük eksiğimiz gençlerimizin ülke sorunlarına  yeterli duyarlılığı göstermemesidir. Bu eksikliği gidermek zorundayız.

Tüm çabamız gençlerimizi ADD’ye kazandırmak . Bu yönde çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.

Gençlerin ülke sorunlarına sahip çıkmasıyla  ülkede var olan sorunların büyük bölümünün çözümleneceği kanısındayım” dedi.

YETİMOĞULLARI; “gençlerimiz ata’mızın mirasına sahip çıkmalı”      (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

SOYKIRIM YASASI ALMANLARIN AYIBIDIR

Ermeni soykırımı tasarısının Alman parlamentosundan geçmesini hayretle karşıladıklarını belirten  ADD Başkanı  Levent Yetimoğulları,; “  Almanya gibi Hitler döneminde en büyük soykırımı yapan bir ülkede bu yasanın geçmesi Almanların ayıbı olara kabul ediyorum.

Bu ülke önce kendi geçmişine bakmalıdır.

Bu yasa tasarısının  Alman  Parlamentosundan geçmesinde Almanya’daki Türk Parlamenterlerinin de onay vermesini   üzüntü ile karşılıyorum.

SOYKIRIM KONUSUNDA HAKLILIĞIMIZI ANLATAMADIK 

Bu konu ile ilgili olarak dernek yönetim kurulu ile yapacağımız toplantıdan sonra  gereken tepkiyi göstereceğiz.

Almanya’da  ermeni devletinin nüfusu kadar insanımız var. Ve onların mecliste temsilcileri bulunuyor.

Ona rağmen kendi ülkesi aleyhinde böyle bir karara onay vermeleri bu kişilerin ülkesi ile bağlarının zedelendiğini ortaya çıkarıyor.

Bu bizlerin Soy Kırım konusunda yeterli çalışmayı yapmadığımızı,  başka devletlere haklılığımızı  kanıtlamamız anlamına gelmektedir.

Bu eksikliğimizin de dikkate alınması gerektiği kanısındayız” dedi

 

 

 

 73 total views,  8 views today

Next Post

Okul araçlarına sıkı denetim

Okulların  tatile girmesine çok  az bir zaman kala taşımalı eğitim kapsamında olan okullara öğrencileri ulaştıran okul servis araçları Edirne İl Merkez Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri ve Süloğlu ilçe jandarma Asayiş timlerince müşterek olarak yapılan denetimlerle kontrol edildi.                 Okulların kapanmasına yakın taşımalı sistemde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp