Yetiştirme yurdundan işadamlığına

admin

Yetiştirme Yurdunda yetişen Genç İşadamı,  Koruma ve Bakım altındaki  Çocuklara İftar verdi.

Küçük yaşta girdiği Yetiştirme Yurdundan ayrıldıktan sonra iş hayatına atılan ve birçok başarılı yatırıma imza atan Genç işadamı Volkan KOCATÜRK  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yetiştirme yurdu ve çocukevlerinde kalan Koruma ve Bakım altındaki çocuklara iftar yemeği verdi.

Yetiştirme yurdundan işadamlığına  (3)

 

 

 

 

 

 

 

Merkezi Havsa ilçesinde bulunan Tuğra kuyumculuğun sahibi ve ilimizdeki çamlık  petrol istasyonu işletmecisi Volkan KOCATÜRK,Sarayiçindeki Av Köşkünde verdiği iftar yemeğinden önce bir araya toplanan koruma ve bakım altındaki çocuklara hitaben “Ben de sizlerden biriyim. Bizim zamanımızda sizin sahip olduğunuz kadar imkanlara sahip değildik. Okul çıkışında çay bahçelerinde garsonluk ve minibüslerde muavinlik yapıyorduk. Şimdi sizlerin sahip olduğu imkanlaragıbta ile bakıyorum. Bu alanda hizmet dönüşümü sağlandı. Sizler artık bizim kaldığımız gibi koğuşlarda değil çocuk evlerinde kalıyorsunuz. Devletimiz sizlere her türlü imkanı sağlıyor.  Kaldığınız evleri görmek, sahip olduğunuz imkanları tanımak beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Yurttan yetişen bir ağbiniz olarak sizlerden bir ricam olacak. Derslerinizi ihmal etmeyin ve hangi işi yaparsanız en iyisini yapmaya çalışın. Dürüstlükten ve çalışmaktan taviz vermediğiniz sürece başarı sizinle birlikte olacaktır” dedi.

Yetiştirme yurdundan işadamlığına  (1)

 

 

 

 

 

 

 

Koruma ve Bakım altındaki çocuklara düzenlenen iftar programından dolayı  Kocatürk’e teşekkür eden Aile ve Sosyal Politikalar Edirne İl Müdürü Bilgin Özbaş’da“Türk ekonomisine olan katkınız, sağladığınız istihdam, çocuklarımıza olan desteğiniz, hayırseverliğiniz ve çocuklarımıza rol model olmanız nedeniyle ne kadar teşekkür etsem azdır. Sizin gibi yetiştirme yurtlarında yetişmiş bir çok iş adamı, bürokrat ve mesleğinin zirvesine ulaşmış insanımız var.  Sizleri tanımak çocuklarımıza moral vermenin dışında  geleceklerini planlama konusunda yol göstermektedir. Bundan sonra da kariyer günleri kapsamında düzenleyeceğimiz etkinliklerde sizleri aramızda görmek istiyoruz” dedi.

Havsa Belediye Başkan yardımcısı Tufan Baş,  iş adamı Cavit doğan, Havsa Belediye Meclis üyesi Mesut Öztürk, Havsa Müftüsü Hayrullah Balta, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Mehmet Polat ve çok sayıda davetlinin katıldığı gecede zaman zaman duygusal anlar yaşandı. İl Müdürü Bilgin Özbaş ile çocukların oturduğu masaları  dolaşan Kocatürk çocuklarla tek tek ilgilenerek  uzun süre sohbet etti.

Yetiştirme yurdundan işadamlığına  (2)

 56 total views,  2 views today

Next Post

Şahinşah; “vahşi çöp depolamadan kurtuluyoruz”

            Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, düzenli çöp depolama projesiyle ilgili açıklamada bulundu. Başkan Şahinşah açıklamasında, “Edirne Katı Atık Birliği (EDİKAB), vahşi çöp dopolamaktan kurtulma yolunda önemli bir adımı daha geride bıraktı. Edirne Hıdırağa Köyü yakınlarında kurulacak olan düzenli depolama projesi için önce ÇED raporu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp