YGS öncesi öğrenciler önerileri dikkate almalı…

admin

15 Mart 2015 Pazar günü uygulanacak olan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 160 sorudan oluşan ve aynı zamanda Haziran ayında yapılacak olan Lisans Yerleştirme Sınavları için baraj niteliğinde olan YGS, oldukça önemli bir değerliğe sahip. Konuyla ilgili bilgilerini bizlerle paylaşan Günce Final Dergisi Dershanesi Hakan TUZCU, öğrencilerin dikkat etmesi gereken konulara ilişkin açıklamalarda bulundu.

YGS öncesi öğrenciler önerileri dikkate almalı…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm öğrencilerin ciddi bir hazırlık sürecinden geçerek bu sınava gireceklerini belirten Hakan TUZCU, en önemli gerçekliğin öğrencilerin çalışmalarına ve zihinsel yeteneklerini güvenmeleri olduğuna dikkat çekti , dikkat edilmesi gereken diğer hususları sıraladı.

Buna göre;

*Sınav giriş belgesini ÖSYM sitesinden indirilmeli, nüfus cüzdanları unutulmamalı

*Günlük alışkanlıklarımızın dışına çıkılmamalı (daha çok ya da daha az çalışmak gibi)

*sakatlanma riski  oluşturabilecek spor faaliyetlerinden kaçınılmalı (halı saha, basketbol vb.)

*Uyku düzeninde bir değişiklik yapılmamalı (gün içinde kaçta yatılıyorsa o saatte yatılmalı)

*kan dolaşımını hızlandıracak ve rahatlama sağlayacak küçük egzersizler yapılmalı

*aşırı şeker tüketilmemeli , bilinmeyen farklı gıdalar tüketilmemeli

*sınava yönelik olumsuz konuşmalardan kaçınılmalı

*Aileler öğrencilere karşı geliştirecekleri davranışlarda titiz olmalı ve yüksek beklentilerden kaçınılmalı

*sınav giriş yerleri mutlaka önceden görülmeli

*Sınava ulaşım için evden çıkış zamanı iyi ayarlanmalı ve sınav giriş yerine ailecek gidilmemeli (kalabalık ortamlar heyecanı artırır)

Sınav bitimi ile birlikte LYS çalışmalarının zaman kaybetmeden başlaması gerektiğinin altını çizen Hakan TUZCU, gerek YGS gerekse LYS tercihlerinin temmuz ayında gerçekleştirileceğini vurguladı. Her şeyden önce çocuklarımızın geleceğimiz olduğunu unutmamamız gerektiğini, sınavların geçici süreçler olduğunu ve bizleri gelecek yaşantılarımızda belirli noktalara taşıyacak araçlar olduğunu belirten TUZCU, sınavların  telafisinin olabileceğini ama psikolojik sıkıntıların ya da yitirilen sağlığın telafisinin olmadığı vurguladı. Tüm öğrencilerin istedikleri sonuçlara ulaşacaklarına inanarak sınavda başarılar diledi.

 

 

 

 380 total views,  2 views today

Next Post

Edirne bu taş yığınlarından ne zaman kurtulacak

Edirne merkez Eski Cami karşısında bulunan fıskiyeden gelen suyunun akışını sağlayan çevresi taşlarla çevrili kanal vatandaşların tepkisine neden oluyor.  Bu konuda açıklama yapan Vatandaşlar,” Edirne’de insanların rahat gezebilecekleri meydanlara yeşil  alanlara  ihtiyaç var. Yaz günleri çöplük haline dönüşen, kirli suyun aktığı sinek yuvası çevresi taşla çevrilmiş  kanalının kentimizin güzelliğine ne […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp