Yıldırım “Halkın adalete,olan güveninin sarsılması vahim sonuçlar doğurur”

admin

Avukatlar günü nedeniyle Atatürk Anıtı önünde bir tören düzenlendi. Buradaki törene Bölge İdare Mahkemesinden Mehmet Gökpınar ve Edirne Barosu avukatları katıldı. Saygı Duruşu ,ardından Edirne Bandosu eşliğinde İstiklal marşı okundu. Edirne Barosu Başkanı Av. Özgür Yıldırım Anıta çelenk sundu.

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (3)

 

Bulgaristan Haskova Barosuna bağlı 15 avukat törene katıldı. Haskova Barosu Başkanı Miçlena Gençeva Atanın anıtına çelenk sundu.

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (5)

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (7)

Edirne Barosu Başkanı Özgür Yıldırım Atatürk Anıtı önündeki törende yaptığı konuşmada Savunmanın ve adaletin önemini vurguladı.. Yıldırım konuşmasında şunları kaydetti; “Malum olduğu üzere, ülkemiz, olağanüstü bir dönemden geçmektedir. Bu dönemde, hukuksuzlar zirve yapmış, halkın adalete olan güven duygusu ise sarsılmaya başlamıştır.

EDİRNE BAROSU ÖZGÜR YILDIRIM2

Halkın adalete olan güven duygusunun sarsılması, hiçbir şeye benzemez. Telafisi olmayacak, vahim sonuçlar doğurur. Adalet, Mülkün Temelidir. Devletin temeli sarsılmamalıdır.

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (1)

Halkın, seçimle işbaşına getirdiği siyasi iktidara olan güvenin sarsılmasının ise telafisi vardır. Halk, demokrasinin gereği olarak, seçimle işbaşına getirdiği siyasi iktidardan, yine demokrasinin gereği olarak, seçim yoluyla vermiş olduğu emaneti geri alır ve başka bir siyasi iktidarı göreve getirir. Böyle bir durumda devlet zarar görmez.

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (6)

Önemli olan siyasi iktidarların menfaatleri değil, Yüce Türk Devleti’nin bekasıdır. Tabiri caizse, bir devlette, yasamanın da yürütmenin de temsilcileri yolcudur. Hancı olan yargıdır. Biz hukukçular, hukukun üstünlüğünün egemen olması için, dün olduğu gibi, hem bugün, hem de yarın, aynı azim ve kararlılıkla görevimizi ifa etmeye devam edeceğiz. Bu, bizim görevimiz olduğu kadar, aynı zamanda da tarihsel sorumluluğumuzdur. Biz, toplumun adalete olan güven duygusunun sarsılmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz, hukukun üstünlüğünü egemen kılacağız. Biz bu dirsekleri boşuna çürütmedik halkımızın hakkını her koşullarda korumaya kararlıyız. Hukukun üstünlüğünü egemen kılacağımız günlere en kısa sürede erişmek dileğiyle, Avukatlar Günümüz kutlu olsun.” dedi.

EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ
EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (2)
EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (4)


EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (8) EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (9) EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (12) EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (13) EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜ (14) EDİRNE BAROSU AVUKATLAR GÜNÜKPK EDİRNE BAROSU ÖZGÜR YILDIRIM

 

 

 

 

 

 56 total views,  2 views today

Next Post

RÜZGAR GÜLLERİNE DİKKAT.!

Rüzgar Gülü, herkesin bildiği gibi rüzgar nereden esiyorsa oraya dönen rahatlıkla yapılacak basit bir araçtır. Bir bakarsınız rüzgâr lodostan mı esiyor Rüzgâr Gülünün yönü anında o tarafa yönelir. Bir başka gün farklı yönden yel estiği zaman bu kez oradan dönmeye başlar. Bir anlamda rüzgârın yön belirleyicisi sayılır Rüzgar Gülleri onlara […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp