Yıldırm’da MHP Rüzgarı Esti

admin

Milliyetçi Hareket Partisi Edirne İl Başkanı Dr.Gürsel Şimşek, Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar ve Belediye Meclis Üyelerinin Yıldırım Mahalle gezisi Mitinge dönüştü, Yıldırım mahalle halkı yaşlısıyla genciyle meydana toplandı.

mhp orhan çakırlar (4)

 

mhp orhan çakırlar

evlerinin balkonlarından toplantıyı dinleyen aileler hep bir ağızdan en büyük başkan bizim başkan diye sloganlar attılar. Sandıkta Orhan çakırlara destek vereceklerini ifade eden Yıldırım sakinleri Orhan Çakırları bağrına bastı.  Meydanda konuşma yapan il Başkanı Dr. Gürsel Şimşek; Hepinizin idrak ettiği gibi; Ülkemiz Cumhuriyet tarihinin belki de geleceğimizin belirlenmesi açısından en önemli seçimine doğru hızla ilerlemektedir. Bildiğiniz ve yaşadığınız gibi Türkiye 11 yıla yakın bir zamandır AKP iktidarıyla yönetilmektedir. Bu iktidar döneminde Türkiye adı konulmamış sosyal, siyasal ve ekonomik merkezli bir krize katlanmak zorunda kalmıştır.

mhp orhan çakırlar (2)

Aslında Türkiye Cumhuriyeti Devleti bir AKP felaketiyle karşı karşıyadır. 11 yıla aşkın iktidar dönemi boyunca Cumhuriyetimizin temelleri sarsılmış, demokratik rejim milli ve manevi değerlerimiz çatışma ve istismar alanı haline getirilmiştir, dedi.  MHP İl Başkanı Dr. Gürsel Şimşek’in ardından konuşma yapan Belediye Başkan Adayı Orhan Çakırlar; Benim Mahallem Projesini Yıldırım Sakinleriyle paylaştı;  Türk toplumun vazgeçilmez temel taşı aile ise idari yapının ve toplumsal barışın temel taşı da mahalle yapılanmasıdır. Bu maksatla her mahalle de bir mahalle konağı oluşturulacak ve her mahallede bir mahalle meclisi oluşturulacaktır. Bu meclis 22 kişiden oluşacak, meclis sözcüsü ve sekreteri belediyemize öneriler ve projeler getirecektir. Meclisin başkanlığını Mahalle Muhtarı yapacaktır. Bu meclis tavsiye kararları alacak, bu kararları seçilmişlere ileteceklerdir. Mahalle konaklarında o mahallenin yaşayanları, her türlü sosyal faaliyetler düzenleyebileceklerdir. Bu konaklar öğrenciler için aynı zamanda aktif birer etüt merkezi düşünülebileceği gibi, sorunlu gençlerin ve çocukların ya da ailelerin konusunun uzmanından danışmanlık hizmeti alabilecekleri yerler olacaklardır. Ayrıca bu konaklarda Belediyeye bağlı Şube şeklinde çalışacak bir bordo masa bulunacaktır. Bu masa halkın bazı sorunlarını belediyeye gitmeden çözebileceği bir merkez olarak kullanılacaktır dedi.


mhp orhan çakırlar (1)
mhp orhan çakırlar (3)

 

 

 37 total views,  2 views today

Next Post

Başbakan Erdoğan Edirne’de..!

Edirne’nin en köklü RADYO istasyonu 92,2 Mhz “Radyo SU” Mitingi SAAT:12:00’den itibaren Canlı olarak yayınlıyor..! Başbakan Erdoğan:  “Biz Edirne’nin böyle bir vizyonsuzluk yaşamasını arzu etmiyoruz.  Ama, 92 yıl Osmanlı’ya başkentlik yapmış Edirne,  İşte bu kadim başkentlerle aynı noktaya, aynı konuma, henüz yükselemedi. Bunu hep birlikte aşmak zorundayız. Edirne’nin kabuğunu kırıp, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp