YILMAZ, “Kararnamelerle kurunun yanında yaş ta yanıyor”

admin

Ardahan CHP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Öztürk  Yılmaz Edirne’ye gelerek bir dizi temaslarda bulundu.

Bu arada İl Merkezinde basın toplantısına katıldı. Yılmaz’ın basın toplantısına Edirne Milletvekilleri Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan, İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Belediye Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu ile Gençlik kolları Başkanı katıldı.

14202747_952889374821820_1193216913822369544_n

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda kısa bir konuşma yapan İl Başkanı Pekcanlı parti çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini gelen misafirlerin dışında partililerin bölge çalışmalarını sürdürdüğünü belirterek sözü Edirne Milletvekillerinden Bircan’a verdi. Bircan konuşmasında şunları kaydetti, “ CHP’nin bir haftadır sanki seçim varmış gibi yoğun bir çalışma içinde olduğunu görüyoruz. Edirne’de sahadayız tüm meslek kuruluşlarını ziyaret ediyor partimizin ilkelerini anlatıyoruz.

Bu arada parti içi sorunlarımızı gidermek için çaba harcıyoruz. Bu akşam saat 17.30’da Havsa Festivalimizin açılışı olacak. Ben her gün bir demeç vererek geçiştiriyorum. Diyerek sözü Okan Gaytancıoğlu’na bıraktı.  Türk dış politikasının yurtta ve dünya’da barış ilkeleriyle bugüne geldiğini belirterek şunları kaydetti, “ Genel Başkan Yardımcımız sizlere dış politika konularında detaylı açıklamalarda bulunacaktır. Bu kısa bir gelişi oldu daha sonra geldiğinde kendisini tarihi kentimiz Edirne’yi gezdireceğiz” dedi.

yilmaz-kararnamelerle-kurunun-yaninda-yas-ta-yaniyor-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan Ardahan Milletvekili öztürk Yılmaz. Edirne’ye ilk kez geldiğini Edirne’den Ardahan’a diye bir söz vardır. Ben Ardahan’da doğdum büyüdüm. Burada bulunmaktan çok mutluyum. Bu kentin iki tane başarılı milletvekili var. Okan beyle odalarımız karşı karşıya bulunmaktadır. Burada Edirne ve Ardahan temsilcileri olarak bulunuyoruz. Ardahan’da ilk kez yatırım konferansı düzenledik  AKP’nin kalkınma modeli sadece yandaşçılık üzerine kurulmuş, ranta dayalı hükümetin adamaysanız kredi, hizmet alabiliyorsunuz, istihdam ediliyorsunuz.o partiye oy veriyorsunuz ayrımcılığa tabisiniz. Biz muhalefet olarak oralarını nasıl kalkındırabilir istihdam alanları yaratabiliriz  onun düşüncesiyle bir çaba içine girdik. Edirne’li arkadaşlarım  beni davet ettiler  onun için  bugün buradayım. Bizim için en önemli konu darbe girişimi sonrasında demokrasimizin yaşatılmasıdır.Bugün en çok tartışılan konu Türkiye’de  demokrasinin imajının zedelenmesi, alanının küçültüldüğüdür. Ülke kararnamelerle idare ediliyor. 12 Eylülden daha sert kararlar alınıyor Ülkemizde binlerce insan kovuşturma ve soruşturma geçirmeden Belli istihbarı raporlarla görevlerine son veriliyor. Bu sayı her geçen gün artıyor. Bu darbe girişimine katılanları en sert şekilde cezalandırılmasından yanayız.

CEMAATLER ÜLKE YÖNETİMİNDE OLMAMALI

Bu denemde bakıyoruz kurunun yanında yaşın da yandığı yolunda endişelerimiz var. Gelen şikayetler bu konuda şüpheler uyandırıyor. Biz CHP felsefesini  benimsemiş insanlar olarak, devletimizde cemaatleşmeye kesinlikle karşıyız. Devlet içinde olup başka yerlere bağlı olanların devletle bağlantıları olmamalıdır.ülkemizde cemaatler toplumumuzun bir gerçeğidir.onun bir kültürel zenginlik olarak kabul edebiliriz. Bizim için devlette en önemli konu liyakattir. AKP’nin   duvara toslamasının iki gerekesi vardır  birincisi Atatürk çizgisinden uzaklaşması diğerinin ise  ülkeyi  cemaatlere teslim etmesi. Bu iki hatanın giderilmesinde bir çabanın olmadığına tanık oluyoruz. Ülkemizde en önemli konu demokrasimizin yaşatılmasıdır. Diğer hayati bir konu ise terörle mücadeledir.

yilmaz-kararnamelerle-kurunun-yaninda-yas-ta-yaniyor-3

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPLUM DUYARSIZ HALE GELDİ

Her gün  şehit cenazeleriyle uyanıyoruz.Ülkenin iç güvenliği yerle bir oldu. Toplumumuz duyarsız hale geldi. ülkede terörle mücadelede daha uygun daha önleyici  daha güçlü önlemler alabilmeli.Eğer toplum bu yönde duyarsızlaşmışsa bunun da sorgulanması gerekir.Devletimizin görevi  ülkenin her tarafında güvenliği sağlamaktır. Bu konuda da sıkıntılar yaşıyoruz.ülkemiz bir içi ve dış tehdit altında bulunmaktadır. Ülkesizde eskiden dış politika ile iç politika ayrı alanlardı Şu anda örtüşmüş durumda.örneğin terör olayı ülkemizin hangi politikasıdır.Yine FETO konusu ülkenin iç politikası mı dış politikasımıdır?Ülkemize yatırımın gelmesi   iç politika mı dış politika mıdır?  Bizim sorunları bu mantıkla değerlendirmemiz gerekirkenİktidarın bu konuyu sağlıklı değerlendirdiğini göremiyoruz. Bu iktidar döneminde dışpolitika iflas etmiş durumda.bir zamanlar iyi ilişkiler kurduğumuz komşularımza bugün ilişkilerimizi kaybettik.şimdi ise tekrar kazanmak için mücadele veriyoruz. Ortadoğunun en büyük ülkesi mısırla ilişkilerimiz düzelmedi. İsrail’e bu kadar sövüp saydıktan sonra şimdi ilişkilerin düzelmesi çabası veriliyor. Burada tek konu İsrail askerlerinin affedilmesi konusuymuş.. Biz böyle bir anlaşmayı imzalasaydık. Bizi taşa turalradı.İsrail aleyhtarlığını yapanlar şimdi sus pus oldular.Bu körleşme ve vicdansızlıktır. Şehitlerin savcunması bize nasip oldu. Mavi Marmara gemisi hükümetin izniyle yola çıktı. Eğer bu başarılı olsaydı zaferini kutlayacaklardı. Onlar kıvırdılar peki bu yönde duyarlı olanların neden sesi çıkmadı  diyen  yılmaz daha sonra  hükümetin dış politikası konusunda bilgi verdi. Ardahan milletvekili Yılmaz konuşmasının ardından  toplantı soru cevap şeklinde devam etti Millitvekilleri basın toplantısı sonrası partililerle bir toplantı yaptı.

 

 113 total views,  2 views today

Next Post

İNAĞ, “mahallemizde çocuk park alanları yok”

              Edirne Merkez Babademirtaş Mahalle Muhtarı Haluk İnağ, mahallenin sorunları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Babademirtaş mahallesinin Edirne’nin en eski yerleşim alanı olduğunu mahallenin tarihi özelliği nedeniyle bazı altyapı ve sosyal hizmetlerden mahrum kaldığını belirterek; “ mahallemiz Edirne’nin en eski yerleşim alanlarının başında geliyor. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp