Yılmaz “ön seçim partimizin oyunu artıracak”

admin

Milletvekili aday adaylığı sonrası açıklama yapan  CHP Edirne Milletvekili aday adayı  Cemalettin Yılmaz,CHP olarak Edirne’de ön seçim yapılacağını, bunun gerçek anlamda demokrasinin milletvekili adayını belirlemede parti üyelerinin iradesine bırakıldığı genel merkezin hiçbir şekilde müdahalede bulunamayacağı bir seçim yöntemi olacağını belirterek şunları kaydetti; “. Genel Merkez burada sadece başvuruları almak bunları değerlendirip il ve ilçe seçim kurullarına göndermekle yükümlü olacak.

CEMALETTİN YILMAZ (1)

 

 

 

 

 

 

 

Bundan sonra ilçe seçim kurullarının düzenleyeceği seçim yöntemleri doğrultusunda kurulacak seçim sandıklarında partiye kayıtlı üyelerini kullanacağı oylarla adaylar belirlenmiş olacak. CHP dışında yargı denetiminde aday belirleyen bir başka parti yok. Ülkenin büyük kesiminde partimizi adayları ön seçim sonucunda belli olacak.

Halkın iradesinin yansıyacağı bu yöntemin partimizin yararına olacağını partimizde oy artışı yapacağı inancındayım.  İlimizde ön seçim yapılmamış olsaydı oyumuzda artış bekleyemezdik. Ön seçim yapılmasıyla 7 Haziranda yapılacak seçimde CHP’nin oyunun olduğundan daha yüksek olacağı kanısındayım.

YASAKLARI, YOLSUZLUKLARI VE YOKSULLUĞU DAHA DA ARTIRDILAR  

Günümüzün gelişmelerine baktığımızda özellikle ekonomi her ne kadar durum gizlenmeye çalışılsa da, Türkiye’nin uluslar arası düzeyde ekonomik durumu oldukça kötü vaziyette. Ülkemizin borçları her geçen yıl katlanarak artıyor bunun vatandaşlara getirdiği külfet ortada,  Özellikle son günlerde Cumhurbaşkanının Merkez Bankasının faiz indirimi konusundaki ısrarı bazı çevrelerin kazancına neden oluyor. Doların piyasadaki konumu son günlerde %8 civarında haksız kazanç  yarattığını söyleyebiliriz. Bu ekonomik bakımdan sıkıntıyı gösteriyor. İktidar olduklarında üç “ Y” yi çözeceğini vaat eden yolsuzluk, yoksulluk ve yasakları kaldıracağını belirten AKP iktidarı,  bunun tam tersini yaptı.  Bunların daha da artmasına neden oldu. Ben emekli kurmay albayım ve emekliyim, benim aldığım maaş  TÜİK’in açıkladığı yoksulluk sınırının altında. Uzun söneler hizmet eden emeklilerimiz bugün büyük sıkıntılara katlanarak yaşamlarını sürdürme savaşı veriyor.

CEMALETTİN YILMAZ (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

KÖYLERİMİZ BOŞALIYOR

Medya mensuplarımız ve diğer yasaklar gün geçtikçe artıyor. Toplum yasak korkusuyla adım atmaktan korkar duruma geldi. Diğer taraftan iktidar partisinin demokrasimize uygun olmayan başkanlık sistemine geçme  çabaları var. Bölgemizde tarım kesiminde çalışanları koşulları her geçen gün daha da zora giriyor. Köy nüfusumuz azaldı.Gençlerimiz iş bulabilmek amacıyla sanayi bölgelerine göç ediyorlar. Bu seçimde partimiz halkın sorunlarına çözüm önerileri getirecek. Ben milletvekilliğinde seçilecek duruma gelirsem ben  milletvekili olmak değil milletvekilliği yapmak  amacındayım bunu nasıl yapılacağını da çok iyi gözlemiyorum ve halkımıza anlatıyorum” dedi.

 

 171 total views,  2 views today

Next Post

Saadet Partili kadınlar Özgecan’ın öldürülmesini kınadı

Saraçlar Caddesinde  bir araya gelen Saadet Partisi İl Kadın kollarınca  yapılan açıklamada Özgecan’ın zulmedilerek ve yakılarak öldürülmesine tepki gösterdiler. İl kadın Kollarınca yapılan . açıklamada, şöyle denildi; “  Saadet Partisi İl Kadın Kolları olarak biricik ve kıymetli yavrumuz Özgecan Aslan’ın feci şekilde öldürülmesini telin için huzurlarınızdayız. Zulmedilerek yakılarak öldürülen yavrumuzun […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp