Yol Çevresindeki Tel Örgülere Dikkat

admin

Edirne Merkez Bastanpazarı Tunca Nehri Çevresindeki set  üzerindeki yolun kenarı  ile Karaagaç yolu  çevresi  adeta çöplük haline dönüşmüş durumda. Bir uluslararası yolun çevresinin bu çirkin manzarasının kendilerini üzdüğünü belirten vatandaşlar,yol kenarındaki tel örgülerin bazıları  yere düşmüş  direkleri kırılmış durumda.  Yolların bir kısmında düzenli tel örgü bulunduğu halde bazı yerlerde dikenli tellerle kaplanmış  bu çirkinlik yetkililerin  dikkatini çekmiyor mu?

Tunca kenarındaki  Set üzerindeki yolun çevresindeki tren yolu hattı kenarına  düzenli olarak tel örgüleri yapılmış. onun dışında  yerlere serilmiş, eskiden yapılmış  dikenli tellerin görevi ne? Buraları temizlenerek ağaçların  bakımlı duruma getirilip   halkın hizmetine sunulamaz mı?

Bir yandan yeşil alan yokluğundan şikayet ediyoruz, diğer taraftan Bostanpazarı kerestecilerin yanından başlayıp  Tunca köprüsüne kadar devam eden  yeşil alan inşaat atıkları ve çöplerle kaplı  üstelik burası  neden tel örgü ile ayrılmış durumda, onu anlamak mümkün değil.

Tren yoluna girmeyi önleyecek tel örgü olduğu halde ikinci bir  dikenli tel çekmeye ne gerek var ? Burası  halkın piknik ve spor yapacağı alana dönüştürülemez miydi?

Ağaçların altı  yetkililerce  temizlenerek güzel bir piknik alanı  yaratılamaz mı?  Buraları  Yunanistan ile  bağlantı  sağlayan Pazarkule yolu güzergahı ve  turistlerimizin yararlanacağı yolun çevresi. Yetkililere kıymetli zamanlarının bir bölümünü ayırıp bu yol çevrelerini kontrol ederek, gerekli temizlik ve düzenlemeyi yapmalarını bekliyoruz”  önerisinde bulundular

DSC_9690

 274 total views,  2 views today

Next Post

Kitap Ve Oyuncak Kumbarası Bir Ayda Üçüncü Kez Boşaltıldı

Edirne Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılmak üzere 1 ay önce Saraçlar Caddesi PTT yanına konulan Kitap ve Oyuncak  Evi  üçüncü kez boşaltıldı. Toplamda 30 poşet olan kitap ve oyuncaklar ayrıştırıldıktan sonra ihtiyaç sahibi çocuklara dağıtılacak. Edirne Belediyesi’nin sosyal ve kültürel faaliyetlerinden biri olan Kitap ve Oyuncak Evi projesi halktan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp