“Yolumuz aydınlığa, yolumuz umuda”

admin

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak tüm Edirne Halkı’nı gençlik yürüyüşüne davet etti. Gürkan, “Edirne’den yaktığımız meşale dalga dalga tüm Türkiye’ye yayılsın. Gençliğe, umuda ve ilerlemeye adanmış 19 Mayıs’ta; yolumuz aydınlığa açılsın” dedi.  

19 Mayıs 1919 tarihinin zaferle yazılan bir mücadelenin başlangıcı olduğunu ifade eden Başkan Gürkan tüm Edirne Halkı’nı; gençliğe, umuda ve ilerlemeye adanmış 19 Mayıs’ta ‘Gençlik Yürüyüşüne’ davet etti. Gençlik yürüyüşünün 19 Mayıs 2018 Cumartesi Saat: 21.15’te Şükrüpaşa İlköğretim Okulu’nun yanında başlayacağını ifade eden Gürkan, “99 yıl önce bugün saltanata karşı millet iradesini esas alan yeni bir siyaset anlayışı ortaya çıktı; Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri atıldı” dedi.

Birinci Dünya Savaşı’nın ardından Türk Milleti’nin yorgun ve yenik düştüğünü ifade eden Başkan Gürkan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracak’ inancıyla 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’a çıktığını ve attığı bu adımın Türk Milleti’ni tekrardan ayağa kaldıracak önemli bir başlangıç olduğunu söyledi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da fitillediği bu ateşin dalga dalga tüm ülkeye hakim olduğunu belirten Gürkan, “Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da yaktığı bu ateş, bu aydınlanma meşalesine o  günden bu güne kadınıyla, erkeğiyle sahip çıktık. Hiç kuşkusuz ki; 99 yıldır hiçbir zaman sönmeyen bu ateş; yolumuzu aydınlatmaya; Türk gençliği sonsuza kadar demokrasiye, cumhuriyete nefes alamaya devam edecek. Bu duygu ve düşüncelerle Atatürk İlke ve İnkılapları ışığında geleceğe sağlam adımlarla yürüyen; bilime ve teknolojik gelişmelere ayak uyduran, vicdan ve sağduyuya sahip gençlerimizin ve yurttaşlarımızın 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu uğurda canını feda eden kahraman şehitlerimiz rahmetle anıyorum” dedi.

 95 total views,  2 views today

Next Post

Borsa Yöneticilerinden 19 Mayıs mesajı

ETB Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK ve ETB Meclis Başkanı Fedai CANIM’ın yayınladıkları mesajında; “Türk Milletinin bağımsızlık ve özgürlük umutlarının yeşerdiği, kurtuluş ateşinin yakıldığı ve millete olan inancın simgesi olan 19 Mayıs 1919 tarihimizin önemli dönüm noktalarından birisidir. Milletimizin büyük gayret ve fedakarlıklarla verdiği bu mücadele ile bugünkü güçlü Türkiye’nin […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp