YOLUNU GÖZLEDİĞİMİZ POSTACILAR ARTIK İYİ HABER GETİRMİYOR. MUHTARLIKLAR HACİZ VE İCRA BİLDİRİMİYLE DOLDU TAŞTI

admin

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu yaşanan derin ekonomik kriz nedeniyle postacıların artık müjdeli haberler değil haciz kâğıtları, icra bildirimleri getirdiğini söyledi.

“MUHTARLIKLAR HACİZ VE İCRA KAĞITLARIYLA DOLDU TAŞTI”

Vatandaşın, evine gelen postacıların yeni yıl kartı, bayram kutlaması veya sevinçli bir haber getirmediği aksine haciz kâğıtları getirdiğini bildiği için kapısını açmadığı belirten Doç. Dr. Gaytancıoğlu evlere teslim edilemeyen haciz ve icra kâğıtlarının muhtarlıkları doldurduğunu ifade etti.

“KÖYLERDE DE DURUM FARKISIZ, ÇİFTÇİ BORÇ İÇİNDE”

“İster köy, ister mahalle muhtarına giderek borç ve icra belgelerini görebilirsiniz. İşte, Türkiye’nin gerçek gündemi bu istiflerde bulunmaktadır. Ekonomi şaha kalkıyor, işyerleri kapanmıyor diyenler, bir iki muhtar ziyareti yaparlarsa her şeyi öğrenebilirler” diyen CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu sözleri şöyle tamamladı:

“YOLUNU GÖZLEDİĞİMİZ POSTACILAR, ARTIK KÖTÜ HABER GETİRİYOR”

“İlkokulda ‘bak postacı geliyor’ şarkısını öğrenmiş bir nesiliz. Bu şarkılar da artık söylenmez oldu. Biz postacının hep sevinçli haberler getirmesini beklerdik. Ama şimdi evlere icra, haciz kâğıtları ve faturalardan başka bir şey gelmez oldu. 

Muhtarlıklar ceza, icra ve haciz yazılarının depolarına dönüştü. Postacıların gelişi ‘acaba nereden borç geldi?’ diye vatandaşı tedirgin etmeye başladı. Bunun sebebi AKP’dir. Yanlış politikalardır. Ekonomik kriz artık çocuk şarkılarını bile söyletmez oldu. Önce muhtarlıklardaki haciz ve icra kâğıtlarına bir baksınlar ondan sonra ekonominin ne kadar iyi olduğunu anlatsınlar.”

 3,140 total views,  2 views today

Next Post

Kira ve Gelir kaybı Desteklerinin süresi uzatıldı

Esnaf ve sanatkarlar ile gercek kisi tacirlerine yönelik kira ve gelir kaybi desteklerinden yararlanma şartlarını taşıyanfakat basvuruda bulunmayan esnaflar, başvuru süresi 31 Mart 2021 saat 23:59’a kadar uzatıldı. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, kira ve gelir kaybı desteğinden yararlanma şartını taşıyan fakat başvuru yapmayan esnaf ve sanatkarlar ile gerçek kişi tacirleri […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp