YÖREX Fuarında yöresel ürünler tanıtıldı

admin

Antalya’da bu yıl 5’ncisi yapılan Yöresel Ürünler fuarı  büyük ilgi gördü. Edirne bu fuarda Trakya’nın diğer il ve ilçelerinin Ticaret odaları ve kalkınma ajansının katkıları ile gerçekleşen reyonda bölge ürünleri tanıtımı yapıldı. ETSO yönetiminin organize ettiği Fuar ziyaretine Edirne, Keşan ve Uzunköprü’den 40 kişi katıldı. Otobüsle ETSO önünden hareket eden ekip önce Denizli Ticaret Odasını ziyaret etti.

yörex fuarıı (4)

 

 

 

 

 

 

 

Denizli Ticaret odası Başkanı aynı zamanda TOBB yönetim Kurulu üyesi Necdet özer ile bir görüşme yaptı. Özer burada yaptığı konuşmasında Türkiye’nin genel ekonomik durumu ve denizli Ticaret odasının çalışmaları konusunda bilgi verdi. Ve  ETSO adına  basın ve Halkla ilişkisi yetkilisi  Meral Çınar ile  Uzunköprü Ticaret odası meclis Başkanı  Cemal Çınar’a Denizli’nin sembolü  Horoz maketi hediye etti.Daha sonra Antalya Yörex fuarına giden  Edirne heyetin   fuar etkinliklerine katıldı.Antalya  Expo Center7de  düzenlenen  Yörex Fuarının açılış törenine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye Esnaf Sanatkarla Konfederasyonu   Genel Başkanı  Bendevi Palandöken, Antalya Vaülisi  Muammer Türker Antalya milletvekilleri yurdun dört bir yanından oda temsilcileri katıldı. Yörex fuarında bu yıl 113 stantta yurdun dört biryöresinden 325 kıtılımcıya ev sahipliği yaptı.

yörex fuarıı (9)

 

 

 

 

 

 

 

Bunların arasında 110 oda  ve borsa  9 Kalkınma ajansı,51 farklı kurum 155 firma katıldı.Folklor gösterileri ile başlayan  yöresel ürünler fuarında  söz alan TESK başkanı Palandöken yerli ürünlere önem verilmesi gerektiğini  bunun Türkiye ekonomisinin geleşmesinin en sağlıklı yolu olduğunu söyledi. Daha sonra söz alan TOBB Başkanı hisarcıklıoğlu 81 ilin bu fuarda buluştuğunu kaydederek” bu YöreX’in beşincisi  ve hepsinde buradaydım bu fuarlar sayesinde ürünlerimizin markalaşması sağlanacak.Marka olunca ne oluyor. Bir ürün marka olmadan önce fiyatı bir liraysa marka olduğunda 10 liraya yükselir. Markalaşma üreticilerin zinginleşmesi demektir.” Dedi.

yörex fuarıı (5)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra söz alan Kalkınma Bakanı  Cevdet Yılmaz, Yöresel ürünlerin ülke kalkınmasında önemli bir yer tuttuğunu belirterek şunları kaydetti, “ Dünyanın  çok az ülkesinde  Ülkemizdeki oranda ürün çeşitliliğini görebilirsiniz Ülkemiz ürün bakımından çok zengin  bunları ekonomik değere dönüştürmemiz gerekir  Bunun için  bu tür fuarlar çok yararlı olacaktır” diye konuştu. Konuşmaların adrdından kurdele kesilerek  Yörex fuarının açılışı gferçekleşti. Bakan,TOBB başkanı ve beraberindeki heyet fuardaki reyonları tek tek ziyaret ederek  başarı dileklerini sundu.

yörex fuarıı (12)

 

 

 

 

 

 

 


yörex fuarıı (10)

 

 

 

 

 

 

yörex fuarıı (11)

 

 

 

 

 

 


yörex fuarıı (8)

 

 

 

 

 

 

 

yörex fuarıı (3)

 

 

 

 

 

 

yörex fuarıı (7)

 

 

 

 

 

 

 


yörex fuarıı (6)

 

 

 

 

 

 


yörex fuarıı (2)

 

 

 

 

 

 

yörex fuarıı (1)

 173 total views,  2 views today

Next Post

AB Bakanı "Jandarmanın başında general olmaz"

Edirne AK Parti teşkilatınca ETSO’da düzenlenen Genişletilmiş İl  toplantısına  katılan AB Bakanı Volkan Bozkır partisinin bugüne kadar yaptığı hizmetleri değerlendirdi.               ETSO’da yapılan toplantıya  AB Bakanı Volkan Bozkır,  İstanbul Milletvekili Aynı zamanda Edirne  Koordinatör Milletvekili  Tülay Kaynarca, İl Başkanı  Rafet Sezen Meriç Belediye Başkanı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp