Yörük, “söz verdik yapıyoruz”

admin

Meriç ilçesi Belediye Başkanı Nihat Yörük belediye çalışmaları ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında,2014 yılı 30 Mart seçimlerinde görev aldıktan sonra vaat ettiklerimi yerine getirmek için bütün gücümüzle çalıştık. Belediyecilik bir ekip işidir ekibin iyi olursa başarılı olursun. Başarılı olduğu için ben buradan kendi belediye ekibime çok teşekkür ediyorum.

Yörük, “söz verdik yapıyoruz” (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Meriç belediyesi olarak ilk yaptığımız işlerden biri öğrencileri taşımak, daha sonraları halkı ücretsiz olarak camilere ve tarihi yerlere seyahat etmesini sağlamaktı. Bunun için İstanbul büyük şehir belediyesinden bir otobüs tahsis ettik, belediyemize kazandırmış olduk. Meriç ilçemiz ve köylerimizden toplam 2 bin kişiyi Çanakkale savaşlarının yapıldığı Gelibolu’ya götürdük. Diğer yandan 500 vatandaşımızı da Edirne’ye cami ziyareti için götürdük. Ayrıca yapılan gezilere götürdük. Okul öğrencilerinin birbiri ile tanışmasını sağlamak için Subaşı, Küplü ve Meriç, ten bu beldelere taşıdık. Bu gezilerin tamamı ücretsiz olarak yapılmakta, yapılan harcama belediyemizce karşılanmaktadır “ diyen Yörük belediye Başkanlığı makam aracının çok eski olduğunu makam arabaları aldıklarını onu kullandıklarını belirterek, “  bir de çöp arabası aldık. Kardeş belediyemiz olan Arnavutköy belediyesi bize bir çöp arabası hibe etti. Bu çöp aracımızı Meriç halkının hizmetine sunduk çöplerimiz düzenli olarak toplanmaktadır. Bu alanda çalışan ekibimiz de çok düzenli çalışıyor kendilerini bu konuda teşekkür ederim.

Yörük, “söz verdik yapıyoruz” (1)

 

 

 

 

 

 

Yaptığımız çalışmalarda bazı aksaklıklar olabilir insanız beş parmağımız birbirinden farklı.  Çalışanlarımızın sorunları olsa da ellerinden geldiğince işlerini başarıyorlar. İlçemizin cenaze arabası yoktu İstanbul İSKİ’den bir cenaze arabası aldık. İstanbul İETT Müdürlüğü tarafından organize edildi. Bugüne kadar cenazeler sırtla taşınıyordu bunu ortadan kaldırdık. Vatandaşların cenazelerini biz belediye olarak ücretsiz olarak taşıyoruz. Bir de ilçemize ambulans aldık. Sağlık Bakanlığımız belediyemize bir ambulans tahsis etti. Evrakları burada hazır Uşak İl sağlık Müdürlüğünden önümüzdeki pazartesi günü Uşağa gidiyoruz Salı günü aracımızı alıp halkımızın hizmetine sunacağız. Sağlık konusunda düşüncemiz şu, evde yatan hastalarımıza bakımı için yeni açılan hastanemizden bir doktorumuz görevlendirildi.   Hastanın evinden götürüp getirilmesi doktorun görevini kalaylaştıracak hastalara hizmeti kolaylaştırmak amacıyla bir hasta nakil aracı tahsis ettik. Bunu da Meriç halkımızın hizmetine sunacağız. İlçemizde halkımızın yararına güzel hizmetlerin olması bizleri de mutlu ediyor. Biz bu göreve hizmet için geldik hiçbir siyasi partili arkadaşımızı ötekileştirmedik. Kimseyi kendimizden ayrı görmüyoruz insanların hepsini kucaklıyoruz, amacımız bu, liderimizin yaptığı çalışmaları da destekliyoruz. İnanıyorum ki önümüzdeki dönemde Meriç ilçemizde daha güzel şeyle olacaktır. İlçemizin alt yapısını bitirdik Pazar günü de şehrin içinden geçen yolumuzu asfaltlayacağız, böylece halkımızı tozdan kurtarmış olacağız. Su sorunumuzun ihalesi yaptık. Ankara’ya gittiğimizde hazırladığımız dosyalarımızı ilgililere verdik su kuyularının yerleri tahsis edildi. İller Bankasından gelen arkadaşlarımız gerekli inceleme yaparak raporlarını hazırladılar, ihale dosyasını açtılar. İnanıyorum ki bir buçuk ay içinde halkımız yeni taze suyuna kavuşmuş olacak. Meriç halkı suyunu çeşmeden, evindeki musluklarından rahatlıkla içebilecek. Biz bu konuyu çok önemsiyoruz. Evlere arıtılmış su gelecek bunun için depolarımızı tamamladık. Pırıl pırıl temiz su depolarımız var.

Yörük, “söz verdik yapıyoruz” (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

70 ton kapasiteli depolarımız var. Meriç ilçemizin ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak durumdayız. Bir buçuk ay sonunda insanlarımız sağlıklı suyu çeşmelerinden içebilecekler. Belirttiğim gibi söz verdik yapacağız. Bu arada bizim bir de soğuk hava deposu projemiz var onu da hizmete sokacağız. Trakya Kalkınma Ajansı bir hibe programı yaptı bir proje hazırladık, bu proje geçti. Yakın bir sürede onu da hayata geçireceğiz. Vatandaşlarımızın mallarını soğuk hava depomuzda muhafaza edeceğiz.  Yanında bir bakım evi yapıldı. Öğrenci için yaptırmıştık öğrenciler kalmayınca orasını özürlülere devrettik. Burası 200-250 Alzheimer hastasına hizmet verecek burada da 120 kişilik istihdam sağlamış olacağız. Bunda da başarılı olacağımıza bölgemiz için hayırlı bir iş yapacağımıza inanıyoruz. Verdiğimiz sözleri yerine getirmeyi sürdüreceğiz. Yeni seçimlerde ilçemizin daha modern hale geleceğine inanıyoruz. Bu arada devletimizin yaptığı yatırımlar var, TOKİ evleri oluyor. Hükümet konağımız bitmek üzere,  kasım ayında teslim edilecek. Hastane tamamlandı hizmete girdi.

Yörük, “söz verdik yapıyoruz” (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Yalnız hastanemizde bazı sıkıntılarımız vardı., tahlil laboratuarımız bulunmuyordu. En kısa sürede o da geliyor. Röntgen cihazı için bakanımız söz verdi.  Yeni bir cihazı Meriç hastanemize kazandırdı. Bu konuda Sağlık Bakanımız Müezzinoğluna katkıları nedeniyle teşekkür ediyorum. Çok çalışkan bir Sağlık Bakanımız var Allah yolunu açık etsin.

EDİRNE VALİMİZ DURSUN ALİ ŞAHİN’E ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM

Edirne’mizin çalışkan valisi sayın Dursun Ali Şahin’e ilçemize yapmış bulunduğu maddi ve manevi katkılarından dolayı ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Valimizin desteği bizlere çalışma azmi vermiştir. Meriç halkı adına Belediye Başkanı Nihat YÖRÜK olarak sonsuz şükranlarımı sunmayı önemli bir görev sayıyorum” dedi

 

 

 171 total views,  2 views today

Next Post

Yıldırım Hacısarraf mahallesinden şehitler için mevlid

Özellikle son dönemde artan terör olaylarından dolayı şehit olan asker, polis, kamu görevlisi ve masum vatandaşlarımız için Yıldırım Hacısarraf Mahallesi el ele vererek kendi imkanlarıyla aziz şehitlerimizin ruhuna mevlid okuttu, yaralanan gazilerimiz, terörden mağdur olan vatandaşlarımız ve terör belasının son bulması için dualar edildi.             […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp