YORULMAZ, “Ayçiçeği destekleme ücretlerinin artmasını bekiyoruz”

admin

IMG_3867

 

 

 

 

 

 

Edirne Ziraat Odası Başkanı Cengiz yorulmaz geçen hafta sonunda  üreticilerin adına desteklemeler  yatırıldı. Hububat desteklemeleri ve sErtifika tohumluk desteklemeleri  Bu  destekleme paraları T.C numaralarına göre ödeneceğini  belirterek; “ ödemeler hafta  sonunda başlayıp 4 gün süreyle  devam edecek çiftçilerimize hayırlı olsun. Çiftçilerimiz bu ödemelerin beklentisi içindeydi. Öyle sanıyorum ayçiçeği askı süresi de sona erdi tahminim önümüzdeki günlerde de ayçiçeği pirim desteklerinin ödemesi de yapılacak. Yeni ayçiçeği destekleme ücretleri açıklandı tahmini yeni dönemde destekleme ücretleri artıyor.

YAĞ AÇIĞININ KAPATILMASI İÇİN ÇİFTÇİLER DESTEKLENMELİ

Bunun ne oranda olduğu konunda tebliğ yayınlansın onu bekliyoruz. Ondan sonra kamuoyuna açıklama yapacağız. Türkiye’deki yağ açığını kapatmak için Türkiye’deki çiftçilerimizi gelirinin artması gerekir. Bunu dikkate alarak bizler her zaman ayçiçeği primlerinin artması önerisinde bulunduk, bu konuda bakanlığın çalışması var. Tebliğin açıklanmasını bekliyoruz.

Bu destekleme paraları çiftçilerimizi en çok paraya ihtiyacı olduğu zamana denk geliyor. Nisan ve Mayıs ayları üreticilerin en çok paraya sıkıntıda olduğu aylardır. Bu paraların bu aylar içinde ödenmesi çok faydalı oluyor. Desteği sağlayan başta bakanlık olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

 78 total views,  2 views today

Next Post

Edirne’nin farkı bu

Türkiye’nin dört bir yöresinde 1 Mayıs İşçi Bayramı kutlandı. Bu arada Edirne’de de farklı kuruluşların, partilerin katılımı ile kutlama yapıldı. Bu kutlamalar sırasında en küçük bir tatsızlık olay dahi görülmedi. Başka illerde sık sık görülen yasa dışı girişimler çok şükür Edirne’mizde yok. Bunda mülki idarelerin ve kurallara riayet eden siyası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp