YTB Avrupalı Türkleri Kapıkule’de karşılıyor

admin

 

Avrupalı Türklerin yoğun olarak kullandığı Kapıkule Gümrük Kapısı’nda Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Trakya Koordinasyon Ofisi iletişim ve bilgilendirme noktası kurdu.

YTB Avrupalı Türkleri Kapıkule’de karşılıyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çalışma kapsamında Türkiye’ye giriş yapan Avrupalı Türklere “Ülkenize Hoş geldiniz” denilerek Başkanlığın Artı 90 dergisi, yurtdışında ki vatandaşlarımız için hazırlanmış olan cep rehberi, Türkiye karayolları haritası ve kurumun çeşitli yayınları hediye ediliyor.

Ayrıca YTB tarafından Kapıkule Gümrük Kapısı’nda bulunan Gümrük Ticaret İşletmeleri (GTİ) alanında kurulan Ücretsiz Wi-fi ağı sayesinde yurda gelen vatandaşlarımız internetten faydalanabilmekte; yurtdışında ki vatandaşlarımız için hazırlanmış olan ve emeklilikten askerliğe, eğitimden mavi kart uygulamasına kadar ihtiyaç duyulan farklı konuları açıklayıcı bilgiler içeren  “Mobil Cep Rehberi Uygulamasını” ücretsiz olarak akıllı telefonlarına indirerek uygulamayı kullanabiliyorlar.

YTB Avrupalı Türkleri Kapıkule’de karşılıyor (1)

 137 total views,  2 views today

Next Post

Buse ile Uğur muradına erdi

            Nurcan-Ömer Bilal’in kızı Buse ile Zahide-Hasan Yücel’in oğlu Uğur, Edirne Merkez Hacıumur köyünde yapılan geleneksel törenle yaşamlarını birleştirip, evliliğe yelken açtılar. Düğün törenine Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Süloğlu İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun, Süloğlu Belediye Meclis Üyeleri, Süloğlu İlçe Jandarma Komutanı, Süloğlu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp