Yüksel Yeşil İlkokulu Değerler Eğitimi Proje Çalışmaları

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Yüksel Yeşil İlkokulu çok amaçlı salonunda yapılan değerler eğitimi projesi kapsamında “Ülke ve Bayrağa Saygı” adlı şiir dinletisine; Teftiş Kurulu başkanı Adil Kaynarca, teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı İhsan Demirel, Müfettiş Selami Madalı, Okul Müdürü Burhan Kabataş ve müdür yardımcıları öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

yüksel-yeşil-edirne

Proje sorumlusu Müdür yardımcısı Naciye Boz ve öğretmenler Şennur Özcan, Çiğdem Akgün, Adalet Kirazoğlu’nun hazırladığı 4 sınıf öğrencilerin sundukları şiir dinletisi katılanlara duygulu anlar yaşattı.

yüksel-yeşil-edirne2

Birey, ileriki dönemlerde kişiliğini, bakış açısını, davranışlarının yönünü belirleyecek, onun tanınmasında temel ölçütler olarak işlev görecek değerleri yaşarken kazanır. Bu yüzden bireyin belirli değerlerin farkına varması, yeni değerler üretmesi, benimsemesi ve kişiliğine mal ederek davranışları ile sergilemesi başlı başına bir eğitim sorunudur. Buna kısaca değerler eğitimi denilmektedir.

yüksel-yeşil-edirnekpk

Çocuklarımızın sağlıklı kişiliğinin temel taşlarını oluşturan toplumsal ve evrensel değerleri kazanmalarını ve kişiliklerinin her yönüyle gelişmesini sağlamak, öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerlerle donanmış ve bu değerlerle yaşamayı yaşam biçimi haline getirmiş bireyler olarak yetiştirmek, çeşitli programlar aracılığı ile öğrencilerin temel insanî özellikleri kazanmasını sağlamak, değerlere karşı duyarlılık oluşturmak ve onları davranışa dönüştürme konusunda öğrencilere yardımcı olmak Değerler Eğitimi Projesi’nin temel amaçlarıdır.

Değer eğitiminin hedefi, değerler oluşturmak ve değerleri davranış haline getiren bireyler yetiştirmektir. Değerler anlatmakla veya tanımlamakla elde edilemezler. Doğrudan yaşanmalı, içselleştirilmelidirler. Değer eğitiminin ön koşulu ise, çocuğa özgür iradesini kullanacak ortam hazırlamaktır.

Araştırmalar düşünceli, saygılı, güvenilir, adil, sorumlu, kısacası iyi insanların yaşamda daha başarılı olduğunu göstermiştir. Bu nedenle, değerler eğitimi, okullarda en az matematik ve Türkçe eğitimi kadar önemli ve gereklidir. Kısacası değerler eğitimi yaşam boyu gereken bir eğitimdir.

Bu gaye ile Yüksel Yeşil İlkokulu olarak Değerler Eğitimine okulca önem vermekteyiz. Her ay farklı bir değeri konu olarak alıp planlamasını yapmaktayız. Sınıflarımızın farklı etkinlikleriyle değerimizin farkındalığı daha da artmaktadır.

04/12/2013 tarihinde saat 15:30’da okulumuz çok amaçlı salonunda yapılan “Ülke ve Bayrağa Saygı”Değerini şiir dinletisi halinde gerçekleştiren 4/A,4/B ve 4/C sınıfları öğretmenlerimize,öğrencilerimize ve katılan tüm velilerimize, projeye maddi ve manevi anlamda destek veren herkese teşekkür ederiz.

 1,044 total views,  2 views today

Next Post

Engellilere bir telefon kadar uzaktayız

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Toplu Ulaşım Sistemi Yönetim Kurulu (ETUS), Edirne Bedensel Engelliler Derneği’ni (EBED) ziyaret etti. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle, EBED’in Ayşekadın mevkiindeki dernek binasında gerçekleşen ziyarette, ETUS Başkanı Hakan Giyik, her zaman engellilerin yanlarında olmak istediklerini belirterek, hizmete giren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp