Yunan askerleri Edirne Belediyesi’nin kepçe operatörünü gözaltına aldı

admin

Pazarkule Sınır Kapısında Edirne Belediyesi’ne ait bir kepçe ile su hattı çalışması yapan kepçe operatörü

Tampon bölgeden dönmek isterken, Yunan askerleri tarafından gözaltına alındı. Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı ile Yunanistan arasında bulunan tampon bölgede akşam saat: 17:30 sularından çalışmasını tamamlayan Kepçe operatörü tampon bölgeden dönüş yapacağı sırada Yunan askerleri tarafından göz altına alındı.

Gözaltına alınan kepçe operatörünün ilk olarak Kastanies Sınır kapısı karakolunda tutulduğu daha sonra ise Orestiada kentine götürüldüğü açıklandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Belediyemizi ait bir kepçe Pazar Gümrük Kapısı’nda su hattı çalışması yapıyordu. Operatör aracı ile tampon bölgeden  dönüş için manevra yaparken Yunan askerleri tarafından gözaltına alındı. Kepçe operatörümüz bırakılması için Yunanlı yetkililerle görüşmeler sürüyor” dedi.

 

 

“Edirne’de gözaltına alınan Yunan askerilerine karşılık Misilleme mi?”
Geçtiğimiz Mart ayında  Pazarkule Sınır Kapısı’nın karşısındaki Yunanistan’ın Kastanies Sınır Kapısı karakolunda görev yapan teğmen Angelos Mitretodis ile astsubay çavuş Dimitris Kouklazis, geçen 1 Mart günü, birinci derece askeri yasak bölgeden Türkiye’ye girmiş ve gözaltına alınmışlardı. Mahkemeye sevk edilen Yunan askerleri tutuklanıp cezaevini konulmuştu.

 96 total views,  2 views today

Next Post

Cihan Padişahı Fatih Sultan Mehmet için Lokma Dağıtıldı

Cihan Padişah’ı Fatih Sultan Mehmet’in yıl dönümü nedeniyle Edirne’de Selimiye camii gölgesinden vatandaşlara Lokma dağıtıldı. Edirne’yi Tanıtma ve Tava Ciğer Kalite Koruma Derneği Başkanı Bahri Dinar ve Arslanzade firmasının sahibi Arif Meriç Selimiye camii önünde Edirne Müftülüğü duahanı Nuri Böcekbakan hocanın dualarıyla lokma dökerek vatandaşlara dağıttı. Konuyla ilgili açıklama yapan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp