Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos İpsala Sınır Kapısı’nda

admin

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos İpsala sınır kapısından Türkiye tarafına geçerek Türk yetkililerle görüştü. Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos, sınır kapısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de telefonla görüştü.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos İpsala Sınır Kapısı'nda (1)

 

 

 

 

 

 

 

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos ‘u sınır kapısında Edirne Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, İpsala Kaymakamlığına vekâlet eden Meriç kaymakamı M. Nurullah Karaman ile Askeri ve Mülki yetkililer karşıladı. Vali Yardımcısı Nedim Özırmak, Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos hoş geldiniz diyerek çiçek verdi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos İpsala Sınır Kapısı'nda (3)

 

 

 

 

 

 

 

Pavlopulos, Türkiye-Yunanistan sınır bölgesini ziyareti çerçevesinde, İpsala Sınır Kapısı’nda bulunduğu sırada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı telefonla aradı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yunan mevkidaşıyla yaptığı görüşmede, sınır bölgesine yapılan ziyaretlerin coğrafi yakınlığın avantajlarına dikkati çekme bakımından önemine işaret ederek, Türkiye ve Yunanistan halklarının refahı için ekonomik ve ticari ilişkilerin, ulaştırma altyapılarının daha da geliştirilmesinin önemli olduğunu vurguladı. Her iki liderin de iki ülke arasındaki sorunları diyalog yoluyla çözme, ikili ilişkilere ivme kazandırma konusundaki kararlılıklarını dile getirdikleri ifade edildi.

Yunanistan Cumhurbaşkanı Prokopis Pavlopulos İpsala Sınır Kapısı'nda (2)

 

 

 

 

 

 

 

Yunanistan Cumhurbaşkanı Pavlopulos, Fenerbahçe kafilesinin geçtiğimiz günlerde Rize’den Trabzon’a döndükleri sırada uğradığı saldırıdan dolayı Cumhurbaşkanı Erdoğan’a geçmiş olsun dileğinde de bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görüşme sırasında Pavlopulos’a, kendisini en kısa sürede Türkiye’de ağırlamaktan mutluluk duyacağını belirterek, Ortodoksların Paskalya Yortusu vesilesiyle tebriklerini ilettiği; Rumca “iyi paskalyalar” anlamına gelen “Kalo Paska” dediği öğrenildi.

 

 

 17 total views,  2 views today

Next Post

Gaziler ve Şehitlere mevlit

Edirne Muharip Gaziler Derneğince dernek binasında gaziler ve şehitler için mevlit okutuldu. Mevlit törenine Şehit Aileleri Dernek Başkanı ve Yöneticileri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcıları, Jandarma Temsilcileri, EBED Başkanı, Başkan Yardımcısı, üyeler, Belediye Meclis Üyeleri,Gazi yakınları ile bir bölümü kadınlardan oluşan vatandaşlar katıldılar. Mevlitte yapılan duada şöyle denildi; […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp