Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou’dan Etso’ya Ziyaret

admin

Göreve yeni başlayan Yunanistan Edirne Konsolosu Paraskevi Charitidou Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’na tanışma ziyaretinde bulundu.

ETSO YA ZİYARET

Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren ile görüşme gerçekleştiren Yunanistan Edirne Başkonsolosluğu’nda göreve başlayan Konsolos Paraskevi Charitidou; Yunanistan’a komşu olan, coğrafyası ve halkıyla Yunanistan’a çok benzeyen Edirne’de görev yapmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Zıpkınkurt da Konsolos Charitidou’nun ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Konsolos Charitidou’nun göreve kısa bir süre önce başlamasına rağmen aktif çalışmalar yaptığını söyledi ve “ Gösterdiğiniz performans iki ülke ilişkilerini daha ileriye taşıyacaktır” dedi. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın Yunanistan’da bulunan birçok Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği ve çalışmaları olduğunu söyleyen Zıpkınkurt, çalışmalar ve projeler hakkında Konsolos Charitidou’ya bilgi verdi.

İki ülke işadamlarının ticari işbirliği yapmanın yanı sıra Yunanaistan ve Edirne arasında karşılıklı olarak turizm amaçlı ziyaretlerin çokluğuna da dikkat çeken Zıpkınkurt, vize konusuna da değindi. Yunanistan vizesi ile ilgili önemli konuların konuşulduğu ve bilgi alındığı ziyarette, işadamlarına uzun süreli vize verilmesi talebi iletildi ve araçlı giriş çıkışlarda ki uygulamalar hakkında da bilgi alış verişinde bulunuldu.

Hedefinin her iki ülke arasında ki turizm ve ticareti daha ileriye taşımak olduğunu söyleyen Konsolos Paraskevi Charitidou: “ Sizlere hizmet etmekle mükellefim ve bundan mutluluk duyuyorum. İşbirliğimizi daha ileriye taşımak için her türlü fikre açığım” diye konuştu.

 

 

 198 total views,  2 views today

Next Post

Vali ve Bitkisel Üretim Genel Müdürü’nden Borsaya Ziyaret

Edirne Valisi Dursun Ali ŞAHİN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt GÜMÜŞ ve İl Müdürü Orhan SARI Edirne Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Ziyaret programında Edirne Ticaret Borsası’nı (ETB) temsilen; Meclis Başkanı Fedai CANIM, Yönetim Kurulu Başkanı Özay ÖZTÜRK, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa GÖKTAŞ, Yönetim Kurulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp