Yunanistan kepçe operatörünü serbest bıraktı

admin

Önceki gün Pazarkule Sınır Kapısında Edirne Belediyesi’ne ait bir kepçe ile su hattı çalışması yapan kepçe operatörü Tampon bölgeden dönmek isterken, Yunan askerleri tarafından gözaltına alınmıştı. Tampon bölgede Yunan askerleri tarafından göz altına alınan ve hakim karşısına çıkan kepçe operatörü serbest bırakıldı.

 

 

 

Konuyla ilgili açıklama yapan Musa Alerik’in Avukatı, Av. Hüseyin Sıragezen yaptığı açıklamada; “Yunan Mahkemesinin Edirne Belediyesi kepçe operatörü Musa Alerik’e 5 ay hapis cezası, 1500 EURO da para cezası verildi. Bu karar tecil edildiği için 3 yıl içinde benzer bir suç işlememesi halinde bu cezaları ödemeyecekler. Musa Alerik Serbest kaldı. İadesi ile ilgili işlemler sürecek. Bugün veya yarın en geç Türkiye’ye dönmesi sağlanacak.” Dedi.

 

 

 

Olay neydi!

Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı ile Yunanistan arasında bulunan tampon bölgede akşam saat: 17:30 sularından çalışmasını tamamlayan Kepçe operatörü tampon bölgeden dönüş yapacağı sırada Yunan askerleri tarafından göz altına alınmıştı.

Gözaltına alınan kepçe operatörünün ilk olarak Kastanies Sınır kapısı karakolunda tutulduğu daha sonra ise Orestiada kentine götürüldüğü açıklanmıştı.

 

 313 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Valisi Günay Özdemir’in Edirne'nin Fethi Kutlama Mesajı

Edirne Valisi Günay Özdemir yayınladığı mesajında; “Medeniyetler şehri Edirne 5 Mayıs 1361 yılında fethedilmiş ve o günden bu güne Türk yurdu olarak olmuştur. Bir çağı açıp bir çağı kapatan medeniyetin temelleri 657 yıl önce Edirne’nin fethi ile atılmıştır. Bu temeller üzerine insan odaklı kurulan medeniyet şehri Edirne’de bütün inanç ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp