Yurt Dışı Gezilere Dikkat !

admin

Gerek meslek kuruluş temsilcilerimiz gerekse siyasilerimiz yaptıkları toplantılarda çoğu kez irticalen veya ellerine sokuşturulan beylik sözlerden oluşan metinleri okuyarak gündem konusunu geçiştiriyor. Bunlarda da çoğu kez anlatılmak istenen konular yavan ve sorunu anlatmaktan uzak oluyor. Daha önceleri bu köşemde defalarca dile getirdim. Meslek kuruluş ve oda temsilcilerimiz için Yurt dışı seyahatlerinin sayısı yurt içi gezilerine göre kat kat arttı.

   Bu turlar meslek kuruluş temsilcilerinin turistlik geziler yapsın diye düzenlenmiyor. Bu etkinliklerde amaç o kurum mensuplarının bilgilenmesi amacıyla yapılıyor.  Yurt dışı toplantılarına bu amaçla katılan meslek kuruluş yöneticilerimiz katıldıkları toplantılar sonunda temsil ettikleri üyelerini bilgilendiriyorlar mı? Bugüne kadar böyle bir bilgilendirme toplantısının yapıldığını teşkilat mensuplarının bilgilendirildiğini sanmıyorum yapılmış olsa da dar kadroya göre yapılıyor.

Böyle olduğu zaman da bu toplantılar için yapılan harcamalar, emekler sadece birkaç yönetici için yapılmış olmuyor mu? Oh ne ala memleket Beyler yurtiçi ve yurt dışı gezilere katılıyor bu konuda ne kadar bilgileniyorlar ve ilgilendikleri belli değil bu gezilerin sadece tatlı hatıraları kalıyor.

Bu meslek kuruluşlarımızı mensupları böyle eğitim amaçlı gezilere katılmaları mümkün değil. Kendilerinin onayı ile yönetimde olanlar bir anlamda saltanat sürüyorlar. Bunun meslek kuruluşlarımız tarafından sorgulanması gerekmez mi?

LAF OLSUN DİYE KONUŞMA OLMAZ

Siyasi parti temsilcilerimiz yapılan toplantılarda çoğu kez hazırlıksız yakalanıp irticalen, beylik laflardan oluşan suya sabuna dokunmayan konuşmalar yapıyorlar.

  Ne yazık ki bu toplantılarda halka seçmen tabanlarına gereken mesajı veremiyorlar.

   Buna benzer konuşmaları ETSO’da yapılan vergi mükelleflerine ödül töreninde tanık oldum.

Bu toplantıya aileleri ile birlikte her kesimden insanlarımız katıldı.  Yapılan konuşmalara baktığımızda Bakanımızın ve Edirne Milletvekili Recep Gürkan’ın yaptığı konuşmalar ne yazı ki halkımız açısından doyurucu olmadı. Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlunun kendi Bakanlığı görevleri arasında konuşmanın ardından ülkede istikrarın olduğunu toplanan vergilerin yerinde kullanıldığını söyledi.

Bakan toplantının özünü kendi siyasi görüşüne göre yorumladı. Daha sonra

  Söz alan Gürkan yaptığı konuşmada sözlerime baktığımızda (toplantıya katılanların ifadesine göre) pek doyurucu konuşma olmadı. Gürkan buradaki konuşmasında ülkenin gündemde olan konularına kısaca da olsa değinebilirdi. Vergilerin gerektiği gibi kullanılıp kullanılmadığı yolunda partisinin görüşlerini anlatabilirdi. Milletvekili sadece mükellefleri kutladı ve mahalli bazda partisinin çoğunlukta olduğu gibi sözlerle yetindi.

Bilindiği gibi bu günlerde ülkemizde önemli siyasi olaylar yaşanıyor. Bakan partililerle yaptığı toplantıda partisinin görüşlerini geniş anlamda açıklayıp muhalefet partilerini suçlamayı da ihmal etmemişti. Bu konuşmalar ETSO toplantısından önce Keşan’da yapıldı ve Margi Hotel’de tekrarlandı. Bu konuşmalar basına da yansıdı. Muhalefet parti yöneticileri ne yazık ki bu suçlamaları duymamış göründüler ve konuşmalarında bunlara değinmeye gerek görmediler. Gürkan’ın ETSO’da yaptığı konuşmada buna dolaylı da olsa gündeme getirmesi beklendi. Halkın ülkede olup bitenleri ulusal basından sağlıklı şekilde öğrenmesi mümkün olmuyor.

Kendi temsilcisinin ağzından öğrenmek en doğru yol olacağı beklentisinde. Siyasilerimiz böyle beylik konuşmaların ötesinde halkın beklentilerini karşılayacak konuşmalar yapmalı. Ülkenin güllük gülistanlık olmadığı söyleniyor. Milletin kafası karışık” Acaba kim doğru söylüyor” diye merak ediyor. Parlamenterlerin Mecliste verdikleri sonucu alınmayacak “Soru önergeleri” ile muhalefet olmuyor. Halkın nabzını tutmak amacı ile bilinen klişeleşmiş sözleri tekrarlayarak yapılan konuşmalardan insanlarımız bıktı usandı. Daha gerçekçi halkın bir türlü çözülmeyen sorunlarına çare olacak konuşmaların beklentisi içindeler.

Bu durum Muhalefet parti temsilcilerinden beklendiğinden ziyade İktidar parti temsilcilerinden bekleniyor. İnsanların boş laflara karnı tok. Parlamenterlerimizin tuzu kuru. Halkın durumu kamuoyuna yansıtıldığı gibi tıkırında değil. Halk sizi alkışlayıp “Bravo” dese de yaşam koşullarının alarm verdiğini görmek için kâhin olmaya gerek yok. Çarşı pazar dolaşıldığında ve İcra dosyalarına bakıldığında bunu görmek mümkün” bunlar benim görüşüm değil, ETSO toplantısına ailesi ile katılan bir esnafımızın görüşü. Arif olan anlar ve gereken dersi çıkarır…

 187 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Beykent Okulları'nda Başarıya Ödül Sınavı Heyecanı

Yıllardır eğitime yaptığı büyük yatırımlar ve başarılı öğrencilere verdiği destek ile adını ülke çapında duyuran Beykent Okulları’nda, 30 Mart Cumartesi günü il çapında başarılı öğrencileri bulup desteklemek adına “Başarıya Ödül Sınavı” gerçekleştirildi. Merkez ilçe ve ilimizin diğer ilçelerinden yoğun ilgi ve katılımın yaşandığı sınav, bu sebeple iki oturum halinde yapılmak […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp