Yurt dışına kaçmak isterken yakalandılar

admin

edirne-valiligi

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Valiliği’nden yapılan açıklamada; “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ/PDY terör örgütünün ülkemize darbe kalkışması nedeniyle bu örgüte mensup veya müzahir olmalarından dolayı haklarında devlet memurluğundan çıkarma veya meslekten çıkarma cezası ile tecziye edilenlerin ve haklarında halen soruşturma devam eden şahısların yasadışı yollardan ülkemizden kaçmaya çalışacakları yönünde istihbarı bilgiler alınması üzerine çalışma başlatılmıştır.

Bu çalışmalar neticesinde Ankara’da görevli iken haklarında meslekten ihraç kararı verilen 2 bayan şahısın ilimizde irtibat kurdukları şahıslar aracılığı ile illegal yollardan Yunanistan’a geçiş yapacakları ve Keşan ilçesinde bir otelde bekledikleri, akşam saatlerinde irtibatlı oldukları şahıslar tarafından otelden alınarak sınır bölgesine götürülerek illegal yollardan Yunanistan’a geçecekleri bilgisinin alınması üzerine F.D ve B.E isimli bayan şahıslar kaldıkları otelde takibe alınmıştır. Yapılan araştırmada her iki şahsında Ankara’da çeşitli  hastanelerde görevliyken meslekten ihraç edildiği tespit edilmiştir. Adı geçen şahıslar 20.45 sıralarında çantaları ile birlikte dışarı çıktıkları sırada gözaltına alınmışlardır.

Bu şahısların irtibatlı oldukları ve illegal yollardan Yunanistan’a geçişlerini sağlayacak olan şahısların gelebilecekleri değerlendirilerek otelde beklenilmeye devam edilmiş, saat 21.00 sıralarında iki erkek şahsın otele gelerek bu iki bayanı sorduklarının görülmesi üzerine şahıslar gözaltına alınmış, yapılan kimlik kontrollerinde şahısların M.B ve E.B oldukları tespit edilmiştir.

Yunanistan’a kaçmak üzereyken yakalanan B.E’nin yapılan üst aramasında biri iptal edilmiş 2 pasaport, kredi kartları, sim kart, 4.985 ABD doları, 1.750 Euro, 110 TL para, çizgisiz kağıt üzerine İngilizce yazılmış (Türkiye’de 100 bin kişi işten atıldı-Türkiye’de durum çok karışık olduğu için güvenli bir ülke değil) yazılı not.

F.D isimli şahsın yapılan üst aramasında ise birisi iptal edilmiş 2 pasaport 3.000 Euro, 35 TL, flash bellek, sim kart ele geçirilmiştir.

Konu ile ilgili olarak Cumhuriyet Savcılığına haber verilerek şahıslar gözaltına alınmış ve tahkikata başlanılmıştır

 

 

 

 

 86 total views,  5 views today

Next Post

Edirne-İstanbul Hızlı Tren Hattı 4 Yılda Bitecek'

Edirne İl Koordinasyon Kurulu, Edirne Valisi Günay Özdemir başkanlığında toplandı. İlgili kurumların 2016 yılında yaptığı yatırımların ve 2017 yılında yapacakları yatırımların konuşulduğu kurulda Edirne- İstanbul arasındaki hızlı tren hattının 2017 programına alındığı ve 4 yıl içerisinde bitirileceği belirtildi.                   Deveci Han Kültür […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp