Yürüyüş ve gezi parkuru’nda çalışmalar devam ediyor

admin

Yürüyüş ve gezi parkuru’nda çalışmalar devam ediyor (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalının üzerine yapımı devam eden ‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nda çalışmalar devam ediyor. Kanserojen madde içermeyen kauçuk malzemelerle kaplanan parkurdaki çalışmalara Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da eşlik etti.

Yürüyüş ve gezi parkuru’nda çalışmalar devam ediyor (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirnelilerin uzun yıllardır yürüyüş alanı olarak kullandığı Fatih Mahallesi’nden Kocasinan Mahallesi’ne kadar uzanan su kanalı, ‘Yürüyüş ve Gezi Parkuru’ olarak yeniden düzenleniyor. Çalışmaları yakından takip eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan,  kauçuk malzemelerle döşenen parkuru ziyaret etti. Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını inceleyen Gürkan,  parkurun bin 240 metre uzunluğunda 5 metre 30 santim genişliğinde olacağını söyledi.

Yürüyüş ve gezi parkuru’nda çalışmalar devam ediyor (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

‘Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nun zemininin tamamen geri dönüşüm malzemelerinden elde edildiğini anlatan Gürkan, “Kanserojen madde içermeyen kauçuk malzemeden yapılacak olan parkur, vatandaşların yorulmadan daha rahat bir şekilde yürüyüş yapmasını sağlayacak. Yürüyüş ve Gezinti Parkuru’nda spor aletleri, kamelyalar ve oturma bankları da yer alacak” diye konuştu.

Gürkan, ayrıca mahalle halkıyla da sohbet ederek, talep ve şikayetleri de dinledi.

 

 69 total views,  2 views today

Next Post

Bu tarih tesadüf mü?

                            Cumhuriyet Gazetesi köşe yazarı Nilgün Cerrahoğlu  “ Sağanak” adındaki köşesinde Türk ordusunca Fırat Kalkanı harekâtının başladığı günün sonrası Mercidabık adı ile bir yazıyı kaleme almıştı. Cerrahoğlu’nun 25 Ağustos tarihli köşe yazısında bu harekâtla ilgili değerlendirmesinde konuyu şöyle değerlendiriyor: -“ Bundan on […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp