Edirne Belediyesi, Milli Mücadelenin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı pandemi sürecine uygun olarak kutladı. Edirne Belediye Bandosu, 30 Ağustos Pazar akşamı Saat:20.00’de turizm otobüsü ile şehirde tur atarak, konser verdi. Edirneliler, 30 Ağustos coşkusuna bu yıl balkonlardan eşlik etti.. Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan da Turizm Otobüsünün üzerinden vatandaşları selamlayarak bu mutlu günde Edirnelilerin sevincine ortak oldu. Edirne’nin nerdeyse tüm mahallerini dolaşan Turizm Otübüsü’ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Türk Bayraklarıyla süslenmiş Yüzlerce aracın konvoy halinde Turizm otobüsünü takip ettiği gecede Edirneliler müthiş bir bayram coşkusu yaşadı.

Katıldığı birçok ulusal ve uluslararası festivallerde adından söz ettiren Edirne Belediye Bandosu turizm otobüsü ile 30 Ağustos Pazar akşamı Saat:20.00’de şehir turu atarak konser verdi. Binlerce Edirneli Bayrakları ile Balkonlardan büyük bir coşku içinde Bu mutlu güne eşlik etti.


Milli Mücadelenin kaderini değiştiren 30 Ağustos Zafer Bayramı bu yıl pandemi kurallarına uygun olarak kutlandı. Edirne Belediyesi, her yıl 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda düzenlediği yürüyüşü bu yıl COVİD-19 salgını tedbirleri kapmasında gerçekleştiremedi. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Bayramı’nda olduğu gibi balkonlara taşındı.
Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, “Değerli Edirneliler, Sevgili Hemşehrilerim; varlığımızı borçlu olduğumuz 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Başta Ebedi Başkomutanımız Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle, minnetle ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. 30 Ağustos bugün özgürce vatan dediğimiz bu topraklarda yaşamamızı sağlayan en büyük zaferimizdir. Tüm Milleti’mizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun” dedi.