ZAHTEROĞULLARI;”SOSYAL HİZMET MERKEZLERİ KURUYORUZ”

admin

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI MÜSTEŞARI AHMET ZAHTEROĞLU EDİRNE’DEYDİ

_DSC0276

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşarı Ahmet Zahteroğulları, “Her bir ailenin ya da bireyin durumunu iyileştirecek, refah düzeyini yükseltecek ve sorunlarını çözecek bir mekanizmayı hayata geçirmeye çalışıyoruz” dedi.

Zahteroğulları, 25.08.2013 Pazar günü Edirne Vali Vekili Beyazıt Tanç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Bilgin Özbaş ve beraberindekilerle basına kapalı bir toplantı yaptı. Toplantının ardından bir açıklama yapan Zahteroğulları, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de incelemelerde bulunduğunu söyledi.

Ankara’da yapılan planlamaların yanı sıra uygulamaları yerinde görmek ve tespit etmenin önemli olduğunu belirten Zahteroğulları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ve ekibinin zaman zaman değişik illerde çeşitli incelemelerde bulunduğunu ifade etti.

Gelecek yılın yatırımlarının planlandığı bir dönemde olduklarını aktaran Zahteroğulları, “Bu çerçevede illerde arkadaşlarımızla mevcut durumu değerlendiriyoruz. Valilerimiz, il müdürlerimiz ve diğer çalışanlarımızla değerlendirmeler yapıyoruz. Aslında sosyal hizmet ve yardımlarda sosyal dönüşüm programı uyguluyoruz. Büyük kuruluşlardan küçük kuruluşlara özellikle çocuk hizmetlerinden başlamak üzere ev tipi kuruluşlara geçiyoruz. Daha küçük, daha lokal, daha yerinde kuruluşlar yaparak, mümkün olduğu kadar engelliyi, yaşlıyı, çocuğu, varsa aile bireyleriyle irtibatları onlardan da bağını koparmadan bakım hizmeti verebileceğimiz mekanlar oluşturmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

Çocuklar için sevgi evi ve ev tipi kuruluşlara geçiş yaptıklarını anlatan Zahteroğulları, şöyle devam etti:
_DSC0261
Bu dönüşüm devam etmektedir. Şimdi sosyal hizmet merkezleri oluşturmaya başladık. Hükümet programında yer alan aile destek programı çerçevesinde bu programı uygulayabilecek alt yapıyı oluşturmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz dönemde halkımız engelli, yaşlı ve çocuklara yönelik birçok uygulamamıza tanık oldu. Önümüzdeki dönemde koruyucu önleyici hizmetlere ağırlık veren, evde bakım ve rehabilitasyon hizmetlerini, kurumsal bakım ve rehabilitasyon merkezlerini güçlendirdiği bir dönem olacak. En önemli yenilik de az önce de söylediğim gibi sonuçlara değil sebeplere yönelik çalışmalarımız olacaktır. İnsanlar sosyal yardıma ve hizmete ihtiyaç duymadan bunun önünü nasıl alabiliriz ya da sosyal yardıma ve sosyal hizmete ihtiyaç duyan insanları bu durumdan nasıl çıkarabiliriz? Her bir ailenin ya da bireyin, durumunu iyileştirecek, refah düzeyini yükseltecek ve sorunlarını çözecek bir mekanizmayı hayta geçirmeye çalışıyoruz.

Zahteroğulları, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın Edirne’deki yatırımlarının devam ettiğini söyledi.

EDİRNE TARİHİN YAZILDIĞI MEKANLARDAN BİRİDİR.

Bakım sosyal rehabilitasyon merkezi ve huzurevi gibi yatırımların Edirne ve çevresinde uygulandığını aktaran Zahteroğulları, “Bakanlığımızın görev alanına verilmiş olan şehitlik var. Bu çerçevede şehitliklerin, bakımı, onarımı, inşasını da biz Bakanlık olarak üstlendik. Tabii bu mekânlar, tarihin yazıldığı mekânlardır. Edirne, kadim ve önemli bir şehirdir. Osmanlı’nın eski başkenti, yakın tarihimizde Balkan Harbi gibi bir acıyı yaşadığımız ve onun milletimizin yüreğini kanatan acıların yaşandığı mekânlardır. Ülkenin her tarafından gelen evlatlar burada ve Çanakkale’de şehit olarak yaşıyor. Onların hatırasını canlandırmak, şehitlikleri ihya etmek de bizim görevimiz. Edirne’de proje çalışmalarını desteklediğimiz birkaç tabya ve şehitlik var. İnşallah onların inşasını da finanse edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Şükrü Paşa Anıtı’nın ve çevresinin düzenlenmesi için yerinde incelemelerde bulunacaklarını bildiren Zahteroğulları, kendilerine düşen hizmet neyse onu yerine getirmeye çalışacaklarını dile getirdi.
Şükrü Paşa Anıtı, Balkan Şehitliği, Edirne Valiliği Çocuk Evi, Erkek Yetiştirme Yurdu ve Edirne Huzurevi’nde de incelemelerde bulunan Zahteroğulları, Edirne Türk ve İslam Eserleri Müzesi ile Selimiye Camisi’ni de ziyaret etti.

 202 total views,  5 views today

Next Post

Karagöz; “Sedefçi Edirne’ye Çağ atlatan bir Başkandır”

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Karagöz Gazetemize yaptığı açıklamada; Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi’nin İl genelindeki başarılı çalışmalarına dikkati çekerek, “Ufku Geniş bir arkadaşımızdır” dedi.  Hamdi Sedefçi’nin bölgede başarılı işlere imza attığının altını çizen İpsala Belediye Başkanı Karagöz açıklamasında; “Sedefçi Bölgede ki en başarılı belediye başkanlarından biridir. Türkiye Genelinde de yapılan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp