Zarar Gören Tarihi Mezarlık Belediye Tarafından Onarılacak

admin

Edirne’de önceki akşam meydana gelen trafik kazasında Edirne tarihine katkısı olmuş kişilerin mezarlarının bulunduğu mezarlık zarar gördü. Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, tarihe dokuya verilen zararın en kısa sürede giderileceğini söyledi.
Talatpaşa Asfaltı üzerinde bulunan ve aralarında Mimar Sinan’ın torunu Fatma Hanım, Edirne Araştırmacısı Dr. Rıfat Osman, Şeyhülislam Abdürrahim Efendi gibi tarihi kişiliklerinin mezarlarının bulundu tarihi mezarlık, önceki akşam kontrolden çıkan bir kamyonet tarafından zarara uğratıldı.
Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu bugün mezarlığa gelerek incelemelerde bulundu. Kazanın önceki gece meydana geldiğini ifade eden Tanrıkulu, “Edirne tarihi dokusu olan bir kent. Biz de Edirne Belediyesi olarak buranın onarımını yapacağız” diye konuştu.
Önceki gece yarısı meydana gelen trafik kazasında kamyonet, kubbeli yapıya çarpıp durabilmişti. Kazada, tarihi mezarlığın bazı bölümleri zarar görmüştü.AW000578

 155 total views,  2 views today

Next Post

Ayhan Can Yönetiminin Kısa Zamanda Büyük Başarısı

EDİRNE ESNAF SANATKARLAR  KREDİ VE KEFALET KOOPERATİFİ MALİ KONGREYE HAZIRLANIYOR   Edirne Esnaf Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi  Ayhan Can  yönetiminde   kısa sürede  Kooperatifin risk gurubunu3.ncü Guruptan 2’nci guruba yükseltti. Takip oranını%36.30’dan %22,77’ye  indirdi. Plasman kullanımını 6 milyon 350 binden iki katından fazla arttırıp 14 milyona çıkardı. Esnafların yararlanacağı kredi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp