Zeytindalı yürüyüşüne Büyük destek

admin

Afrin’de devam eden Zeytin dalı harekatında görev yapan Mehmetçiklere ve tüm askerlerimize destek için, 657. Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin’in önderliğinde, Edirne’de Selimiye Meydanından Askerlik şubesine kadar yürüyüş düzenlendi.

Başta Selimiye Cami ve Edirne’deki camilerde Cuma namazını kılan vatandaşlar namazın ardından Selimiye Camii yanında toplandı. Yürüyüşe Rektör  Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, AK Parti İl Başkanı İlyas Akmeşe, CHP İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, Gaziler Derneği Başkanı AHMET Mehmet İsmailoğlu ve Yöneticileri ve üyeleri, Şehit Aileleri Derneği Başkanı Faruk Çiftçi ve Yöneticileri, Edirne Karadenizliler Derneği Başkanı Yunus Ekşi, ETSO Ticaret Sicil Müdürü İsmail ESER, AK Parti Eski İl Başkanı Av. Müjdat Kahve, MHP İl Başkanı Hakan Özkan, STK Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, Eski Kırkpınar Ağaları ve güreşçileri, Oda Başkanları ve Vatandaşlar katıldı.

Mehmet takımının çaldığı marşlarla duygu yüklü anların yaşandığı törende ilk olarak Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin tarafından günün konuşması yapıldı. Çetin burada yaptığı konuşmada; Hepimiz birer Mehmetçiğiz. Biz Türk dünyasında ve Türk ulusunda her yerde varız. Çünkü biz Türk milliyetçisiyiz. Her gün bir Mehmetçiğiz. Bu Edirne’de yaşayan herkes Fatih’in torunudur. Bunu buradan Dünyaya haykırıyoruz. Afrin’de, Irak’ta ve Dünya’nın neresinde olursa olsun her bir askerimiz bizim evladımız ve çocuğumuzdur. Bizde onlar gibi Mehmetçiğiz. Her zaman onların yanındayız. Bu yüzden Mehmetçiğimize ve tüm askerlerimize destek için bu yürüyüşü tertipledim. Buradan Askerlik şubesine yürüyerek, her birimizin birer Mehmetçik olduğunu ve göreve her dakika hazır olduğumuzu tüm Dünyaya haykıracağız. Çünkü biz tekiz ve biz ayrılamayız. Biz bir bütünüz.” Dedi.

Daha Sonra Mehmetçikler için Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm tarafından Dualar okundu. Ardından törene katılan yüzlerce vatandaş Mehter Takımı eşliğinde ellerinde Türk Bayraklarıyla yürüyüşe geçti. Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin önderliğinde gerçekleşen yürüyüşe katılan vatandaşlar dev Türk Bayrağını açarak “Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez” sloganları attı.

Edirne Muharip Gaziler Derneği’nin de katıldığı Yürüyüşe güzergah üzerinde bulunan vatandaşlarda Türk bayraklarını sallayarak Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin ve Yürüyüşteki vatandaşları alkışladı.

Afrin’de Zeytindalı harekatında ve yurdumuzun dört bir yanında görev yapan Mehmetçiklerimiz için Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin önderliğinde gerçekleşen yürüyüşe, başta Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin, Eroğlu Grup (ERASTA AVM), Merdal Çorapları ve bir çok STK ve Oda tarafından Mehmetçiğe gönderilmek üzere çorap, eldiven, bere, içlik gibi malzemeler Tırlara yüklenerek Mehmetçiğe gönderildi.

 129 total views,  2 views today

Next Post

Gazilerden Mehmetçiğe anlamlı Bağış

Edirne Muharip Gaziler Derneği şeref aylığını Mehmetçiğe bağışladı. Edirne Muharip Gaziler Derneğinde düzenlenen basın toplantısında, Gaziler derneği üyeleri ve yöneticileri adına konuşan Şube Başkanı Ahmet İsmail Oğlu Mehmetçik’e destek vermek için şeref aylıklarını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfına Bağışladıklarını belirterek konuşmasına şöyle devam etti; “Talep arkadaşlarımızdan geldi. Gaziler Derneği yönetimi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp