Zıpkınkurt 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Recep  Zıpkunkurt 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada  şunları kaydetti; “ Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

recep-zıpkınkurt-kpk

Büyük Atatürk, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, bugün daha dünyayı yeni yeni algılamaya ve anlamaya başlayan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. O bakımdan bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir.

Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

            Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla   anıyoruz.” Dedi

 170 total views,  2 views today

Next Post

23 Nisan Dergimiz yayında

Edirne Ajans Gazetesinin ücretsiz eki olarak yayımlanan dergilerimizden “23 Nisan” dergimizin 2. Sayısı yayımlandı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın halkımıza tanıtımına katkı sağlamak amacıyla gazetemizce kültürel hizmet olarak sunulan “23 Nisan Dergimizde. Sağlık Bakanımız Mehmet Müezzinoğlu’nun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hakkında yazısı ile Edirne Valisi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp