Zıpkınkurt 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramını kutladı

admin

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkunkurt 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramı nedeniyle yaptığı açıklamada şunları kaydetti; “ Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

recep-zıpkınkurt-kpk

Büyük Atatürk, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, bugün daha dünyayı yeni yeni algılamaya ve anlamaya başlayan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. O bakımdan bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir.

Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla anıyoruz.” Dedi

 43 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Kadın Girişimciler Kurulu'ndan çocuk şenliği

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt yaptığı açıklamada; “ 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın anlam ve önemine istinaden; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde kalan ve Edirne Valiliği Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı kayıtlarında bulunan korunmaya muhtaç çocuk statüsündeki çocuklara yönelik olarak çocuk şenliği düzenlendi. Çocukların […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp