Zıpkınkurt, “ Birlik Ve Beraberlik İçinde Olmalıyız”

admin

RECEP ZIPKINKURT

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt son zamanda yapılan boykot çarıları ile ilgili olarak yaptığı açıklamada ,” son günlerde Ortadoğu’da Gazze ve Filistin arasında yaşanan ve üzüntüyle karşıladığımız çatışmalar nedeniyle, sosyal medya üzerinden ülkemizde faaliyet gösteren, istihdam yaratan, ihracat yapan, vergisini veren, direk ya da dolaylı da olsa ülkemiz ekonomisine katma değer yaratan yabancı sermayeli uluslararası şirketlere yönelik olarak başlatılan boykot çağrıları, Türkiye ekonomisine zarar vermekten öteye gitmeyecektir.

Tüketicilerimizin tercihlerinde özgür olması en doğal hakkıdır. Ancak, ürünleri ve markaları karalayarak, haksız rekabet yaratarak, siyasi çatışmaları ticari ve ekonomik bir dışlama politikasına çevirmek, uluslararası şirketlerin ekonomimize kattığı değere ket vurmaktan ve yine Türk çalışanlarına zarar vermekten öteye gitmeyecektir. Geçmişte toplumun hassasiyetlerini araç ederek yapılan bu tür boykot girişimleri neticesinde yine sadece ülkemiz ekonomisi olumsuz etkilenmiştir.

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde, Gazze ve Filistin’de yaşanan çatışmaları kendimize zarar verecek girişimlere dönüştürmek yerine, toplumsal olarak sergilenecek tek davranış biçimi, birlik ve beraberlik içerisinde kenetlenmek, ülkemize bir şekilde katkı sağlayan, değer yaratan, toplumumuzu renklendiren tüm taraflarla bir bütün olmaktır.

Halkımızı ve üyelerimizi bu tür girişimlere karşı duyarlı olmaya davet ederken, bayram öncesi bölgemizde alışverişin nakit yapıldığı alanlarda sıklıkla sahte para kullanıldığı tespit edilmiş olup, bu konuda da daha hassas hareket etmekte fayda olacağını hatırlatır” dedi.

 

 99 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Mahalle Muhtarları Derneğinden İftar Yemeği

Edirne Mahalle Muhtarları Derneği DSİ Sosyal Tesislerinde bir iftar yemeği düzenledi. İftar Yemeğine Edirne Merkez Muhtarları ile Lalapaşa, Süloğlu Havsa ve Edirne merkez köylerinden muhtarlar ile diğer davetliler katıldı. İftar yemeği dua ile başladı. Daha sonra konuşan Dernek Başkanı, Edirne Merkez Şükrüpaşa Mahallesi Muhtarı İrfan Tasmalı, “Böyle önemli bir gecede, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp