Zıpkınkurt “çocuklarımızı bayramını coşku ile kutluyoruz”

admin

RECEP ZIPKINKURT

 

 

 

 

 

 

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, bir kez daha büyük bir sevinç ve gururla kutluyoruz.

Millet egemenliğini ilelebet koruyarak emanete sahip çıkacak çocuklarımızı; öğrenen, araştıran, sorgulayan ve her alanda kendini sürekli geliştiren bireyler olarak yetiştirmek en büyük sorumluluğumuzdur.

Büyük Atatürk, ulusal egemenliğin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış gününün çocuklar için bayram olmasını isterken çok önemli mesajlar vermiştir. Geleceğimiz şüphesiz, bugün daha dünyayı yeni yeni algılamaya ve anlamaya başlayan çocuklarımızın ellerinde şekillenecek. O bakımdan bugün çocuklar arasında ulusal ve uluslararası çapta kurulacak dostluk ve kardeşlik köprüleri, yarının huzurlu ve aydınlık dünyasının da temeli olacaktır. Geleceğimizi temsil eden çocuklarımız, geçmişten aldıkları güçle milletimizin yarınlarını şekillendireceklerdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılması ve Cumhuriyetimizin kurulması yolunda hayatlarını ortaya koyan Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını bir kez daha şükran ve minnet duygularımızla ve rahmetle  anıyoruz.

 

 118 total views,  5 views today

Next Post

Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

              ’23 Nisan 1920′ tarihinde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun yıldönümü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm Dünya çocuklarına bayram olarak armağan ettiği bu mutlu günü bir kez daha coşku ve gururla kutluyoruz. Sevgili Çocuklar; Dünyada çocuklara armağan edilen tek bayram olma özelliğini […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp