Zıpkınkurt, “ETSO’da kazanan var ama, kaybedenler çok”

admin

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nın yeni başkanı Recep Zıpkınkurt oldu.

41 Meclis Üyesinin yeni dönem Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimini belirlediği seçimde 24 oyla Recep Zıpkınkurt seçimi kazanan taraf oldu. Geçmiş dönem ETSO Meclis Başkanlığını yürüten diğer aday Mehmet Eren ise 17 oy aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, “Daha fazla fark bekliyordum. Ama demek ki biraz daha sorumluluk yüklenmemiz lazım, biraz daha risk almamız lazım diye düşünüyorum. Ama şu var ki Edirne’de bir kazanan var ama kaybedenler çok.  Listemin delinmesini beklemiyordum. Zannediyorum eski çalışma arkadaşlarımız karşı listedeki arkadaşa oy verdi. Edirne’ye hayırlı olsun. Sorumluluklarımızın farkındayız. Çok ciddi bir sorumluluk ve görev bilinciyle, işimize daha fazla sahip çıkacağız, daha fazla sarılacağız. Edirne için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz. Dikkat ederseniz kadromuzda meclis üyelerimizde ciddi anlamda bir gençleşme var.  Ben bunu kendim talep etmiştim. Dolayısıyla Edirne’yi bir sonraki seçimlere daha parlak daha genç bir kadronun yönetimine bırakacağız diye düşünüyorum. “ dedi.

Önceki seçim’de Recep Zıpkınkurt’a rakip olarak seçimegiren ve Başkanlığı az farkla kaybeden Hakan Sedefçi’nin de bu seçimde Recep Zıpkurt’un Yönetim Kurulunda yeralmasını değerlendiren Zıpkınkurt; “Hakan sedefçi’nin bu geçtiğimiz dönem içerisinde çalışkan bir kardeşimiz olduğunu gördük. Bu dönemde birlikte çalışacağız” dedi.

21 Nisan 2018 Cumartesi günü ETSO Meclis Başkanlığı seçiminin gerçekleşeceğini belirten Zıpkınkurt; “Oy birliği ile bir arkadaşımızı, tecrübeli ve Meclisi bilen bir arkadaşımızı Meclis Başkanlığı görevine getireceğiz. Bu isim de Emre Alp olacak. Bizim adayımız olan Emre Alp’i meclis Başkanlığı’na seçeceğiz. Seçimleri tamamladıktan sonra Basın toplantısı düzenleyip detaylı bir değerlendirme yapacağız” dedi.

 

 87 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nden çocuk şenliği

Edirne Belediye Başkanlığı tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle; 22 Nisan Pazar Günü ‘Çocuk Şenliği’ düzenlenecek. Birbirinden eğlenceli aktivitelerin düzenleneceği çocuk şenliğinde Edirne’nin özgür çocukları doyasıya eğlenecek. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98. Yıldönümü’nde Edirne Belediyesi, çocukları unutmadı. Edirne Belediyesi tarafından 22 Nisan Pazar Günü Söğütlük Kent […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp