Zirvede Keşan Belediyesi Bayrağı Açıldı…

admin

Elbrus – Rusya ve Doğu Avrupanın En yüksek Noktasına Yolculuk

Şehit ve Gazileri Anma Tırmanışı

 

 

 

 

 

 

 

EDOSK’un lisanslı dağcılık sporcusu Ümit Sönmez ile Coşkun Özçelik, Rusya’da bulunan Özerk Kabardey Balkarya Cumhuriyeti’nin Mineraly Vody şehri sınırları içinde bulunan 5 bin 624 metrelik Elbruz Dağı’na bir tırmanış faaliyeti gerçekleştirdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm şehit ve gaziler adına gerçekleştirilen tırmanışı, hava şartlarının kötü olması ve çığ düşmesi riski nedeniyle zirveye 280 metre kala 5 bin 360 metrede tamamlamak zorunda kalan dağcılar, 5 bin 362 metrede Türk bayrağı ve Keşan Belediyesi flamasını açarak Edirne’nin ve Keşan’ın adını duyurdu.
Zorlu geçen tırmanış sonrası açıklamalarda bulunan Coşkun Özçelik ilk etapta 3 bin 200 metredeki kamp kurduklarını daha sonra zirveye doğru tırmanışa geçtiklerini ifade ederek, “Zirveye adım adım yaklaştıkça hava şartları giderek sertleşmeye başladı. Olumsuz hava şartlarına rağmen tırmanışımızı, çığ düşme riski nedeniyle zirveye 280 metre kala 5 bin 360 metrede tamamlamak zorunda kaldık” dedi.

Böyle bir faaliyette bizi yalnız bırakmayan Keşan Belediyesi Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan ve yardımları için Cengizhan Aktan’a sonsuz teşekkür etti.

 244 total views,  2 views today

Next Post

Müftülüklere nikah kıyma yetkisi yasaya aykırı

                  Saraçlar Caddesinde yapılan  toplantıda 12 kadın derneğince ortaklaşa hazırlanan bildiride  nikah kıyma yetkisinin müftülüklere verilmesi kınandı. Trakya Üniversitesi  Kadın Derneği Edirne Şubesi Başkanı Nezahat Çavuş, konuşmasında, “ Bu tasarı ile nikah işlemlerinde kolaylık sağlanacağı iddia edilmektedir.Ülkemizde bugüne kadar nikah işlemlerinde bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp