ZİYARETLER HİZMETE DÖNÜŞMELİ

admin

fikri_yalin_koseBir yöreye bir şehre devlet büyüklerinin gelmesi halkı heyecanlandırır. Bu tür ziyaretler o bölgeye hizmetin artmasına yol açabilir, halkın beklentisi bu doğrultudadır. Özellikle Edirne’liler böyle bir beklenti içinde .
Böyle il ziyaretleri sırasında o yörenin eksiklikleri su yüzüne çıkar.
Özellikle bu ziyaretler Başbakan gibi üst düzeyde olursa, bu hizmet beklentileri daha da artış gösterir.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Trakya gezisi sırasında Edirne’ye gelip bazı tesislerin açılışını yaptığı gün bazı partililer ve vatandaşların Başbakan’a ilettikleri taleplerinde kentimizle ilgili birçok sorunun gündeme taşındığını tespit etti. Başbakan Erdoğan’ın buna el atacağını umuyoruz.
Zira, Bir Başbakan’ın 81 ilin sorunlarını bilmesi mümkün değildir. Başbakan’ın Edirne’ye gelmesi ve bir dizi vaatleri sıralaması gerçekten umut verici.

1452082_10151801054877135_460884489_n
Başbakanımızın konuşmasını izlediğimizde bölge sorunları ile ilgili önemli konuları gündeme taşıdı. Özellikle nehirlerin kirliliği konusundaki eleştirilerine katılmamak mümkün değil. Aslında bugüne kadar kirliliğin önlenmesi konusunda önemli mesafe alınacağı yolunda vaatler vardı. Gelinen nokta ortada.
Ergene ve Meriç bugün de eskisi gibi kirli akıyor ve çevresine mikrop saçıyor. Bu sorun, o ve bu kurumu, belediyeleri suçlayarak çözümlenmiyor. Nehirlerin çevresinde belediye atıklarından çok sanayi kuruluşlarımızın atıkları bulunuyor. Nehirleri kirleten hangi kurum olursa olsun ister mahalli idareler, isterse sanayi kuruluşlarımız için gereken yaptırımlar uygulanmalı.
Bugüne kadar nehirlerimizin arıtılması için verilen sözler ne yazık ki yerine getirilmedi. Bundan insanlarımız en büyük zararı görüyor. Ekimi yapılan tarlaların zararını görüyoruz.
Başbakanımızın Edirne’ye gelmesi kuşkusuz bölgemiz açısından çok önemlidir. Edirne böylece başbakan’ın Edirne’ye gelmesi nedenle ülke gündemine geldi.
Bundan sonra söylenenlerin icraata geçirilmesi gündeme gelmeli. Başbakan, Mahalli idareler merkezi idarelerin uyumsuzluğundan ve belediyelerin iktidar partisinden olması ile hizmetlerin daha sık geleceğini ima etti.
Bu bir anlamda o yöre halkının siyasi iradesini zorlama göstergesi içermiyor mu? İktidar partisinin bölge halkına yaklaşımının hiç kusuru yok mudur.? Bunları da sorgulamak gerekmiyor mu?
İktidar olanların kendilerini, Muhalif olan yerlere daha fazla hizmetin gelmesi ve o bölge halkına farklı yaklaşımı ile o bölgede seçimin kazanılması daha da kolaylaşmaz ve Halkın iktidara güveni artmaz mı? Gerçekten Edirne Başbakan’ın ifade ettiği gibi, Konya ve Bursa gibi Osmanlı Devletine başkentlik yapan illerden geri olmasını sadece halkın siyasi iradesine bağlamak ne kadar doğru olur? Bunun da sorgulanması gerekmez mi?
Edirneliler misafirperver insanlardır. Başbakanımızın Edirne gezisi hiçbir olay olmadan dostane bir şekilde gerçekleşti.
Bu dahi Edirne’nin uygar ve çağdaş bir kent olduğunu göstergesi olmalı. Avrupa kapısında bir kentin siyasi yapılarının ötesinde özel bir önemi olmalı. Ülkenin vitrini konumunda olan ve Osmanlı devletine 92 yıl başkentlik yapan bir ilin Devlet katında da özel bir yeri olmalı. Edirne halkının beklentisi bu ile hizmet edenleri Edirneliler unutmaz. Bu yöre insanı vefakardır.
Geçmiş yılları bir hatırlayalım. Burada çivi çakan her kim olursa olsun halkın kalbinde yer etmiştir. Dilerim Edirne’yi tüm yöneticiler bu gözle değerlendirir. Zira iktidarlar geçicidir baki kalan hizmetlerdir.

 264 total views,  2 views today

Next Post

Başbakan onuruna Kahvaltı

Ak Parti İl Yönetimi tarafından Başbakan Erdoğan onuruna Erdoğan’ın geceyi konakladığı hotelde kahvaltı verildi. Kahvaltıya, Başbakan Erdoğan ve eşi, Sağlığına kavuşan Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, Edirne Valisi Hasan Duruer ve eşi, Ak Parti İl Başkanı Müjdat Kahve, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp