ZOGO, “ Kıyık yolu çevresine düzenleme yapıldı”

admin

 

MUSTAFA ZOGO

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Belediye Zabıta Müdürü Mustafa Zogo belediyenin yollardaki düzenlemeye önem verdiğini bu konuda kıyık caddesinde gereken düzenin sağlandığını belirtti.

Zogo, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında; “ Kıyık semtimizdeki vatandaşlarımızdan özellikle bayanlarımızdan kaldırımları işgal edildiği konusunda yoğun şikâyetler aldık. Havaların ısınması üzerine Kıyık Caddesi kenarında bulunan kahvehane sahipleri masa ve sandalyelerini kaldırımlara hatta yola kadar çıkararak oradan gelip geçişi engelliyordu. Bu bölge halkı bu yollardaki kaldırımları kullanamıyorlardı. Mart ayından bu yana oradaki kahvehane işletmecilerini en azından 20-30 kez uyardık. Bizim amacımız ceza yazmak değil,  oralara bir düzen sağlamak buradan gidiş gelişi rahatlatmaktı. Esnaflarımızın bu kurallara uymadıklarını gördük. Daha sonra bu uyarılarımızı yazılı olarak bildirdik. Bundan da olumlu sonuç alamadık. Tüm bu uyarılar etkili olmayınca cezai yaptırım uygulamasına geçtik. Bu arada Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatıyla da kıyıkta bulunan tahminim 22 tane kahvehane sahibini davet ettik. Belediye Başkanımız bu esnaflarla teker teker görüştü. Buradaki belediyeye gelen sıkıntıları kendilerine söyledi. Buradaki sorunu çözmek için görüş birliğine varıldı. Bundan sonra kahvehane sahipleri işletmelerinin önüne sadece tek sıra sandalye koyabilmek konusunda Belediye başkanımıza söz verdiler. Yaklaşık 10 günden bu yana kurallara uyulduğunu görüyoruz.

KALDIRIMLA İŞGAL EDİLEMEZ

Kentimizde tretuvar işgalleri Belediye zabıtasının denetimindedir. Görüyoruz ki zaman zaman çarşı merkezlerinde mahallelerde  tretuvarları  bazen özel araçlarla bazı ise ticari faaliyet gösteren kamyonlarca  işgal edildiğine tanık oluyoruz. Böylece kaldırımları kullanma hakkı olan yayaların  geçemediğini görüyoruz.Bunları ilk olarak uyarı yoluyla  zabıta araçlarımızdan anons ediyoruz.Araçlarının buralarda park etmede ısrar edenleri  uyarımızı dikkate almayanlara cezai işlem yapıyoruz.

CUMARTESİ PAZARI ÇEVRESİNDEKİ ARAÇLAR SORUN

Diğer taraftan cumartesi ve Çarşamba günleri Pazar yapılan semt pazarımız çevresinde daha önceleri boş arazi vardı. Orası pazarcıların araç park alanı olarak kullanılıyordu. İnşaat başladıktan sonra bu imkânları ortadan kalktı. Böylece park alanları çok daraldı. Burada esnaf arkadaşlarımızı uyarmamıza rağmen kendi araçlarını pazaryeri çevresine park ediyorlar. Esnaflarımızın pazardan uzak yere çekmeleri aslında kendilerine de avantaj sağlar. Pazara alışveriş yapacak insanlar kısa sürede alışverişlerini yapar. Pazar esnafları pazara gelecek insanların yararlanması için çevresini boş bırakmaları gerekirken kendi araçlarını park ediyorlar. Pazara araçları ile gelenler park edecek yer bulamıyor. Bizler bu konuda anons ederek uyarımızı yapıyoruz. Fakat yol üzerinde park eden araçlar trafiği ilgilendirdiği için belediyemizin bir yaptırımı olmuyor.” Dedi.

 

 

 

 

 81 total views,  2 views today

Next Post

Bakan ÖZLÜ’den sanayicilere müjde

Edirne’ye gelerek bir dizi temaslarda bulunan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Edirne Valiliği ve Belediye Başkanı ziyaretinin ardından Lalezar’da Edirne’li işadamlarıyla bir araya geldi. Buradaki  yemekli toplantıya   Edirne Milletvekilleri Rafet Sezen ve Okan Gaytancıoğlu,Edirne Valisi  Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Ak Parti  Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe ve […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp